Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała przewodnik, zawierający spis wszystkich „skutecznych” metod uśmiercania dzieci. Przewodnik jest drugim wydaniem dokumentu opublikowanego w 2003 r.: „Bezpieczna aborcja: techniczne i strategiczne wytyczne dla systemów opieki zdrowotnej”.
Przemawiając do Królewskiego Towarzystwa Medycznego w Londynie, dr Patrick Pullicino stwierdził, że brytyjscy lekarze wykorzystują standardowy program opieki zdrowotnej, skierowanej do pacjentów terminalnie chorych, do ich uśmiercania. Zdaniem „The Daily Mail”, jedna trzecia pacjentów umierających w szpitalach umieszczana jest na oddziałach tzw. liverpoolskiej ścieżki opieki zdrowotnej (LCP).
Chińska polityka pozwalająca małżonkom na urodzenie tylko jednego dziecka - i to po otrzymaniu formalnej rządowej zgody - jest niezaprzeczalnie jednym z większych horrorów współczesnego świata. Chinki, które zajdą w tzw. nielegalną ciążę, są brutalnie zmuszane do aborcji. Dzieje się to od 1977 roku, kiedy to władze Państwa Środka zdecydowały się na ograniczenie liczebności ludności kraju - pisze na łamach "Naszego Dziennika" Ewa H. Kowalewska.
W sobotę, kiedy jeszcze nie przebrzmiały echa pełnych dostojeństwa i powagi procesji eucharystycznych odbywających się w oktawie Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej, krakowianie i turyści narażeni byli na obcowanie z kolejnym aberracyjnym wykwitem lewackiej umysłowości.
Ostatnie dziesięciolecie wskazuje na stały wzrost liczby kapłanów, zarówno diecezjalnych, jak i zakonnych. Zwrócił na to uwagę ks. Vittorio Formenti, szef watykańskiego Centralnego Urzędu Statystyki Kościoła przy Sekretariacie Stanu. W Kościele Katolickim funkcjonuje już 413 tys. kapłanów i 35 tys. diakonów.
Od 1 sierpnia „kliniki” aborcyjne w Luizjanie będą zobowiązane do wykonywania badań ultrasonograficznych oraz do zapewniania kobietom rozważającym zabicie dziecka dodatkowych 24 godzin na zastanowienie. Przyjęte przez stanową legislaturę prawo wymaga od kobiet podejmujących taką decyzję zapoznania się z obrazem dziecka w jej łonie.
W ataku terrorystycznym w katedrze Chrystusa Króla w diecezji Zaria zginęło 10 osób, 50 zostało rannych. Do podobnych ataków doszło także w dwóch innych świątyniach w centralnej Nigerii. Zginęło łącznie co najmniej 19 osób.
Mieszkańcy Tarnowa są oburzeni nieludzkimi praktykami jakie dokonują się w tamtejszym Szpitalu Miejskim. Zorganizowano pikietę przeciwko zabijaniu niepełnosprawnych dzieci, zapowiadane są kolejne akcje.
Republikański senator z Luizjany, David Vitter, przygotowuje ustawę, która wprowadza całkowity zakaz dokonywania aborcji ze względu na płeć dziecka. To ważny krok na drodze do powstrzymania fali zabójstw na nienarodzonych.
O walce z krzyżem, jaka od kilku miesięcy toczy się w Stalowej Woli, pisaliśmy kilkakrotnie. Nikt chyba nie spodziewał się takich problemów, jak obecne. W nocy z piątku na sobotę Czesław Obara, wykopał krzyż i przewiózł na swoją prywatną posesję.
... 
2
3
4
5
6
7
8
9
10
...