Wydarzenia jakie rozegrały się przed meczem polskiej reprezentacji z Rosją stały się tematem numer jeden w rosyjskiej prasie. Dużo mniej miejsca gazety poświęcają samemu meczowi.
Każda akcja Warszawy będąca odpowiedzią na represje rządu Aleksandra Łukaszenki wobec opozycji białoruskiej wywołuje siłą rzeczy reakcję ze strony Mińska. Kto płaci cenę na Białorusi za działania Warszawy wymierzone przeciw Łukaszence? W ramach odwetu władze białoruskie z reguły uderzają nie tylko w opozycjonistów, ale również w mniejszość polską - pisze na łamach "Naszego Dziennika" Robert Wyszyński z Instytutu Socjologii UW.
Przed takim "wyborem" stanęła Chinka Cao Ruyi, która jest w piątym miesiącu ciąży. Władze Państwa Środka, realizując politykę „jednego dziecka” chcą zabić jej nienarodzoną pociechę. By ochronić swoje dziecko zostało jej jedno wyjście: zapłacić ekstremalnie wysoką karę grzywny. 
W kaplicy wojskowej, w bazie Fort Polk w Luizjanie, odbyła się pierwsza homo-ceremonia „ślubna” dwóch lesbijek. Dwaj republikańscy kongresmeni i organizacja zrzeszająca kapelanów wojskowych,zdecydowanie potępili to zdarzenie.
Co najmniej ośmiu chrześcijan zginęło, a kilkudziesięciu jest rannych po zamachach przeprowadzonych przez islamskich terrorystów z Boko Haram w Nigerii. W dwóch miastach muzułmańscy partyzanci urządzili krwawą niedzielę wyznawcom Chrystusa. „Ból i przerażenie” Stolicy Apostolskiej wyraził jej rzecznik ks. Federico Lombardi. Zwrócił on uwagę, że do dramatycznych wydarzeń w pobliżu chrześcijańskich miejsc kultu dochodzi tam regularnie niemal co niedziela...
W Parlamencie Europejskim odbyła się konferencja poświęcona problemowi seksualizacji dzieci. Gospodarzem spotkania, z ramienia Europejskiej Partii Ludowej, była eurodeputowana z Polski Joanna Skrzydlewska. Według ekspertów, seksualizacja dzieci sprzyja ich wykorzystywaniu i powoduje u nich liczne zburzenia.
Ojciec islamskiego ekstremisty, mordercy siedmiu osób z Tuluzy i Montauban, pozwał francuską policję za zabicie syna. Mohamed Merah zginął w trakcie oblężenia domu, w którym się zabarykadował i z którego prowadził ostrzał sił policyjnych.
Trzy godziny przed spotkaniem Polska – Rosja, na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się marsz rosyjskich kibiców . - Polska policja da wam twardy odpór – ostrzegł swoich rodaków prezes Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej Siergiej Fursenko. 
Po serii brutalnych morderstw prezydent Hugo Chávez, przy pełnym wparciu ONZ, wypowiedział wojnę prywatnym posiadaczom broni. Wprowadzenie zakazu posiadania broni przez obywateli może przyczynić się jedynie do wzrostu liczby przestępstw i brutalności przestępców.
Władze w Teheranie systematycznie zamykają kolejne zgromadzenia chrześcijańskie używające w czasie liturgii języka farsi (perskiego). Jest to język urzędowy w Iranie. Ostatnio jedna ze stołecznych wspólnot protestanckich otrzymała nakaz zaprzestania działalności i zamknięcia miejsca kultu.
... 
4
5
6
7
8
9
10
11
12
...