Progresywny teolog w oświadczeniu przesłanym Sudwest Presse stwierdził, że w przypadku uregulowania sytuacji tradycjonalistycznych duchownych uzna papieża za… schizmatyka i zostanie sedewakantystą. Uregulowanie sytuacji Bractwa św. Piusa X będzie dla niego ciężkim wykroczeniem przeciwko… „Ludowi Bożemu” i jego słusznym oczekiwaniom. Co być może w tym kontekście ważniejsze, będzie to przeczyło także osobistym wizjom eklezjologicznym Kunga, który swoją popularność zawdzięcza promowaniu reformistycznej wizji katolicyzmu.
W czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie propozycji zmian w kodeksie karnym. Autorami poprawek są próbujące przelicytować się w swej lewicowości posłowie Ruchu Palikota i SLD. 
Niezależnie od światopoglądu rodzice zwykle nie chcą, by ich nieletnie córki rozpoczynały współżycie seksualne. Czy jest jakiś pojedynczy czynnik, który pomaga w ustrzeżeniu młodych dziewcząt przed przedmałżeńskim seksem? Okazuje się, że może być nim ojciec, a raczej wychowanie przez ojca.
Pewne grupy i społeczności zgłaszają, zwłaszcza po roku 1989, rozmaite żale pod adresem Kościoła polskiego, ale i powszechnego, nie tylko co do drobnych spraw ludzkich, ale i co do samej sakramentalnej struktury Kościoła. Przy tym słowo "żale" jest chyba zbyt łagodne, u wielu jest to wprost wściekła nienawiść, za którą idą nie tylko słowa, ale też czyny, dawniej trochę skrywane, dziś już otwarte i niemal stałe - napisał na łamach "Naszego Dziennika" ks. prof. Czesław S. Bartnik.
Według ostatniego sondażu opinii publicznej, zmienia się poziom samoidentyfikacji Amerykanów. Blisko 50 procent mieszkańców Stanów deklaruje się jako „pro-life”. Poparcie dla dostępu do aborcji spadło do rekordowo niskiego w tym kraju poziomu 41 procent.
  Brytyjski bloger zamieścił na swojej stronie internetowej reklamę promującą tradycyjne małżeństwo, oparte na związku kobiety i mężczyzny. Reklama rozwścieczyła aktywistów homoseksualnych a bloggerem zajęły się potężne instytucje, żądając surowej kary za to "przestępstwo".  
W niedzielę 3 czerwca w blisko 40 miastach w Polsce odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. Inicjatywę wsparły znane osobistości życia publicznego - zobacz spot w którym Przemysław Babiarz, Tomasz Zubilewicz i Krzysztof Ziemiec mówią dlaczego chcą manifestować przywiązanie do Życia i Rodziny! 
Przywódcy ponad 50 krajów ustalili, że w połowie 2013 roku afgańskie wojsko i policja przejmą pełną odpowiedzialność za kraj i potwierdzili, że operacja NATO ostatecznie zakończy się w 2014 roku. Jest wysoce prawdopodobne, że rozpocznie się wtedy nowa, mniejsza misja szkoleniowa. To główne ustalenie zakończonego w Chicago szczytu Paktu Północnoatlantyckiego.
Według nowych wytycznych brytyjskiego rządu, zabiegi in vitro będą refundowane szerzej niż dotychczas. Parom homoseksualnym usługi te przysługiwać będą w takim samym stopniu jak małżeństwom. Górny limit wieku kobiet, które mogą liczyć na refundację zapłodnienia pozaustrojowego zostanie ustalony na 42 lata.
Biskup Antonio Reig Pla otrzymał zakaz publicznych wystąpień podczas oficjalnych wydarzeń w hiszpańskim mieście Alcala. Powodem są słowa, jakie biskup wypowiedział na temat wpływowego lobby homoseksualnego i ograniczania wolności religijnej. Rada miasta Alaca zaapelowała także o usunięcie biskupa ze stanowiska ordynariusza diecezji.
... 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
...