Mieszkający w Wielkiej Brytanii islamski prawnik Anjem Choudary opublikował w Internecie nagranie w którym namawia muzułmanów, żeby porywali Norwegów, mieszkających za granicą. Brytyjski dżihadysta chce, by jego współwyznawcy zmusili w ten sposób norweski rząd do wypuszczenia z więzienia mułły Krekara.
Studenci zostali skazani na kary od trzech lat więzienia w zawieszeniu do 3,5 roku pozbawienia wolności za „antypaństwową propagandę”. Młodzi katolicy rozdawali ulotki, w których domagali się wprowadzenia systemu wielopartyjnego. Komunistyczny rząd w Wietnamie nie po raz pierwszy daje wyraz swego wrogiego nastawienia do działaczy katolickich.
Znany argentyński aborcjonista potwierdza tezę mówiącą, że każda kobieta, która poddaje się aborcji ma poczucie winy i pogrążona jest w smutku. To kolejny przypadek, gdy osoba zamieszana w proceder aborcji zaczyna otwarcie mówić o jej prawdziwych skutkach, którymi wcale nie są szczęście i poczucie wolności. 
Dość z krzywdzącymi Kraków stereotypami o rzekomym konserwatyzmie tego miasta! Krakowianie na równi z Warszawiakami zdają się popierać postępowe, lewackie imprezy. Tak przynajmniej uważają władze królewskiego miasta, które z pieniędzy mieszkańców fundują urodziny „Krytyce Politycznej”.
Progresywny teolog w oświadczeniu przesłanym Sudwest Presse stwierdził, że w przypadku uregulowania sytuacji tradycjonalistycznych duchownych uzna papieża za… schizmatyka i zostanie sedewakantystą. Uregulowanie sytuacji Bractwa św. Piusa X będzie dla niego ciężkim wykroczeniem przeciwko… „Ludowi Bożemu” i jego słusznym oczekiwaniom. Co być może w tym kontekście ważniejsze, będzie to przeczyło także osobistym wizjom eklezjologicznym Kunga, który swoją popularność zawdzięcza promowaniu reformistycznej wizji katolicyzmu.
W czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie propozycji zmian w kodeksie karnym. Autorami poprawek są próbujące przelicytować się w swej lewicowości posłowie Ruchu Palikota i SLD. 
Niezależnie od światopoglądu rodzice zwykle nie chcą, by ich nieletnie córki rozpoczynały współżycie seksualne. Czy jest jakiś pojedynczy czynnik, który pomaga w ustrzeżeniu młodych dziewcząt przed przedmałżeńskim seksem? Okazuje się, że może być nim ojciec, a raczej wychowanie przez ojca.
Pewne grupy i społeczności zgłaszają, zwłaszcza po roku 1989, rozmaite żale pod adresem Kościoła polskiego, ale i powszechnego, nie tylko co do drobnych spraw ludzkich, ale i co do samej sakramentalnej struktury Kościoła. Przy tym słowo "żale" jest chyba zbyt łagodne, u wielu jest to wprost wściekła nienawiść, za którą idą nie tylko słowa, ale też czyny, dawniej trochę skrywane, dziś już otwarte i niemal stałe - napisał na łamach "Naszego Dziennika" ks. prof. Czesław S. Bartnik.
Według ostatniego sondażu opinii publicznej, zmienia się poziom samoidentyfikacji Amerykanów. Blisko 50 procent mieszkańców Stanów deklaruje się jako „pro-life”. Poparcie dla dostępu do aborcji spadło do rekordowo niskiego w tym kraju poziomu 41 procent.
  Brytyjski bloger zamieścił na swojej stronie internetowej reklamę promującą tradycyjne małżeństwo, oparte na związku kobiety i mężczyzny. Reklama rozwścieczyła aktywistów homoseksualnych a bloggerem zajęły się potężne instytucje, żądając surowej kary za to "przestępstwo".  
... 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
...