Biskup Athanasius Schneider został uhonorowany na XXI Kongresie Konserwatywnym w Krakowie Nagrodą im. Księdza Piotra Skargi

2024-10-14 00:00:00
Biskup Athanasius Schneider został uhonorowany na XXI Kongresie Konserwatywnym w Krakowie  Nagrodą im. Księdza Piotra Skargi

Obecny kryzys Kościoła od czasów Soboru Watykańskiego II charakteryzuje się doktrynalną i liturgiczną dwuznacznością, niejasnością i współistnieniem sprzecznych doktryn i praktyk liturgicznych, co jest właśnie podstawową cechą modernizmu, którego ten sam Sobór Watykański II był częściowo katalizatorem – powiedział w swoim wystąpieniu na XXI Kongresie Konserwatywnym w Krakowie Bp. Athanasius Schneider, tegoroczny Laureat Nagrody im. Księdza Piotra Skargi.

 

Biskup Athanasius Schneider urodził się 7 kwietnia 1961 w mieście Tokmok w Kirgiskiej SRR. W 1973 jego rodzina wyemigrowała do Rottweil w Niemczech. Od wielu lat jego posługa duszpasterska związana jest z Kościołem Katolickim w Azji. Biskup Schneider - był m.in. biskupem pomocniczym Karagandy w Kazachstanie (w latach 2006–2011), a od 5 lutego 2011, gdy został przeniesiony przez papieża Benedykta XVI do archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, sprawuje posługę jako biskup pomocniczy Astany – stolicy Kazachstanu.

Laudację na cześć laureata, poprzedzającą wręczenie Nagrody im. Księdza Piotra Skargi wygłosił prezes Stowarzyszenia Polonia Christiana Sławomir Skiba, wymieniając zasługi Biskupa Athanasiusa Schneidera dla krzewienia wiary w trudnych dla Kościoła czasach.

Podejmując swoją, jednogłośną decyzję, Kapituła Nagrody kierowała się pragnieniem docenienia oraz podziękowania Jego Ekscelencji za ogrom pracy duszpasterskiej i umacnianie w wierze katolików nie tylko w swojej diecezji, ale również – podczas licznych podróży do mniejszych i większych wspólnot – wiernych rozsianych po całym świecie na pięciu kontynentach. W czasach zamętu i apostazji na niespotykaną dotychczas w historii skalę, w epoce kryzysu doktrynalnego i dyscyplinarnego we wnętrzu Świętego Kościoła Katolickiego jest Ksiądz Biskup pasterzem niezłomnym, wiernym synem Kościoła i strażnikiem apostolskiej Tradycji niestrudzenie broniąc depozytu wiary, świętości sakramentów i hierarchicznego porządku Kościoła Katolickiego – stwierdził prezes Stowarzyszenia Polonia Christiana Sławomir Skiba.

Kongres, zorganizowany w Krakowie w roku jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, podejmował tematykę kontrrewolucji, chroniącej świat przed zalewem rewolucyjnych działań i projektów burzących ład społeczny i moralny. Referat otwierający kongres pt. „Jak być kontrrewolucjonistą w zrewolucjonizowanym świecie?” wygłosił prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Sławomir Olejniczak, a mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, przedstawił zagadnienie postrzegania polskiego ruchu kontrrewolucyjnego przez środowiska światowej rewolucji.

Okazją do dyskursu na temat przyszłości ruchu kontrrewolucyjnego była poprowadzona przez red. Jana Pospieszalskiego debata z udziałem x. Grzegorza Śniadocha IBP, Marcina Musiała i wiceprezesa Stowarzyszenia im. Księdza Piotra Skargi Arkadiusza Stelmacha.

XXI Kongres Konserwatywny był ponadto miejscem prapremiery filmu o obchodzącym w tym roku 25 lat działalności Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz spotkań osób reprezentujących środowiska patriotyczne i obrońców wiary, z całej Polski.

Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.
O tym nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Zapraszamy na serię spotkań, podczas których odsłaniamy kulisy i mechanizmy planu wprowadzenia ideologicznej cenzury na masową skalę, który pod hasłami walki z tzw. misinformacją, dezinformacją i malinformacją już realizuje się na naszych oczach. Kreatorzy planu zaczynają od największych platform społecznościowych w internecie, ale możemy być pewni, że na tym nie skończą...
Tysiąc lat Korony Królestwa Polskiego to wielkie całoroczne święto narodowe, które powinno stać się inspiracją do refleksji nad tym, co zostało nam dzisiaj z tego przełomowego dla państwa polskiego aktu. O tym, jakie skutki w tamtym czasie niosła za sobą koronacja władców Polski oraz o tym, co powinniśmy robić dzisiaj, będzie można porozmawiać podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie z red. Piotrem Doerre. Temat spotkania klubowego brzmi „Tysiąclecie Królestwa Polskiego. Dziedzictwo i wyzwanie”.