Brytyjski minister krytykuje antyrodzinną politykę poprzedniego, lewicowego rządu

2010-11-04 00:00:00
Brytyjski minister krytykuje antyrodzinną politykę poprzedniego, lewicowego rządu

– Dzieci z rozbitych rodzin dziewięciokrotnie częściej popełniają przestępstwa niż dzieci z rodzin stabilnych – mówił ostatnio konserwatywny minister pracy i emerytur w Wielkiej Brytanii, Duncan Smith.

Zdaniem Smitha rozpad pożycia małżeńskiego na Wyspach doprowadził do „rozbicia społeczeństwa", do wzrostu uzależnień, przestępczości oraz spadku produktywności i przychodów podatkowych. Z tego powodu Wielka Brytania traci ponad 100 mld funtów rocznie.

Smith oskarżył Partię Pracy o podejmowanie działań, które doprowadziły do umniejszenia znaczenia życia rodzinnego, a w konsekwencji do osłabienia rodziny, za co Brytyjczycy będą musieli zapłacić „wysoką cenę".

W przemówieniu adresowanym do członków organizacji charytatywnej „Relate” minister Smith powiedział: - Wszystkie dowody pokazują, że rodzina ma wpływ na wyniki dzieci w nauczaniu, ich powodzenie na rynku pracy, a nawet na długość życia. Znaczy to, że polityka sprzyjająca rodzinie może przynieść pozytywne rezultaty dla społeczeństwa. Dodał, że kiedy rząd rezygnuje z prowadzenia polityki prorodzinnej, całe społeczeństwo może zapłacić wysoką cenę.

Brytyjski minister podkreślił również, że poprzedni rząd labourzystowski robił rzecz przeciwną, to znaczy stale umniejszał znaczenie małżeństwa i zdrowej, stabilnej rodziny dla społeczeństwa. W rezultacie, jego zdaniem, teraz trzeba będzie ponieść tego gorzkie konsekwencje. 

Według najnowszych statystyk brytyjskiego rządu 7 z 10 przestępców pochodzi z tzw. rozbitych domów. Dwukrotnie częściej rodzice samotnie wychowujący dzieci żyją w biedzie w porównaniu z rodzinami złożonymi z ojca i matki. Center for Social Justies szacuje, że bezpośredni koszt upadku rodziny w Wielkiej Brytanii kosztuje Brytyjczyków 24 mld funtów rocznie. Jednak, jak mówi Smith, jeśli uwzględni się wszystkie inne, dodatkowe koszty wynikające z destabilizacji rodzin, koszty te zwiększają się pięciokrotnie. 

Smith zaznaczył, że kwestia ta nie jest jakąś abstrakcyjną debatą. Rozpad rodzin dotyka każdego obywatela. Ma wpływ na to, co się dzieje na ulicach, w małych społecznościach i w całej gospodarce.

W kwietniu tego roku konserwatyści obiecywali wesprzeć rodziny przez obniżenie podatków. Z obietnicy wycofano się przy okazji debaty nad długiem publicznym.

Źródło: The Daily Telegraph.com, AS
Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.