Chile: mężczyzna od 14 lat czeka na przebudzenia żony ze śpiączki

2009-02-20 00:00:00

Carlos Abarca od 14 lat oczekuje na przebudzenie się jego żony – Eriki Sotelo ze śpiączki, w której znajduje się w wyniku źle wykonanego uśpienia do operacji. Trzykrotnie w ciągu dnia ten pobożny Chilijczyk odwiedza leżącą w szpitalu w Santiago kobietę i na różne sposoby opiekuje się nią, wierząc jednocześnie w cud, że któregoś dnia wybudzi się ona i odzyska zdrowie.

Carlos odwiedza żonę trzy razy dziennie i nie przestaje żywić nadziei, że któregoś dnia jego żona się obudzi. W rozmowie ze stołecznym dziennikiem „El Mercurio” mówi, że jego nadzieje rosną, gdy widzi, jak Erika wykonuje „drobne rzeczy”, np. ziewnie lub wyciągnie rękę.

Ona czeka na mnie, robi różne rzeczy, abym przychodził do niej. Otwiera oczka, choć nie wiem, czy widzi czy nie – opowiada mąż chorej dodając, iż jest pewien, że ona go słyszy. Dlatego codziennie opowiada jej co się wydarzyło danego dnia. Jest przekonany, że Erika słucha tego, co jej opowiada, chociaż lekarze zawsze pokazują, że jest inaczej. – Ja ją znam lepiej niż ktokolwiek inny – podkreśla jednak Carlos.

Kobieta czasami mocno płacze. – Nie wiem, czy coś jej przeszkadza czy coś sobie przypomina – mówi dalej Carlos. Dlatego stara się unikać jakichkolwiek komentarzy, które mogłyby wydać się jej smutne, np. to, że musi już iść do domu. – Gdy się odchodzi i mówi się jej o tym, zaczyna płakać lub otwiera usta, robi miny, jakby miała wybuchnąć płaczem, zupełnie jak małe dziecko – podkreśla mąż.

Zwraca następnie uwagę, że są dni, gdy jego żona się śmieje. – Gdy robię jej coś miłego, uśmiecha się, gdy dotykam swoją twarzą jej twarzy, może powstaje takie wrażenie przez moje wąsy, jakby zwracała na siebie uwagę i śmieje się – opowiada Carlos. Dodaje, że czasami ją także całuje, bo przecież, jak zaznacza, to jest jego żona.

„El Mercurio” przypomina, że we włoskim szpitalu 9 lutego zmarła wskutek wygłodzenia i odwodnienia – na życzenie najbliższej rodziny – 38-letnia Eluana Englaro, która pozostawała w stanie śpiączki ponad 17 lat.

Źródło: KAI
W niedzielę 12 maja w dwóch miejscowościach obwodu lwowskiego – w Pnikucie i w Krukienicach – będzie można wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu i ucałować relikwie maronickiego zakonnika, którego kanonizacji dokonał 9 października 1977 roku papież Paweł VI. O libańskim duchownym i świętym opowie działacz pro life i obrońca wartości katolickich Jacek Kotula z Podkarpacia. Niedzielne prelekcje to pierwsze spotkania przygotowane przez Klub „Polonia Christiana” na Ukrainie.
Jacek Kotula wraz z Klubem "Polonia Christiana" zapraszają na kolejny fascynujący cykl spotkań, poświęconych życiu i cudom świętego Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego. Już wkrótce opowie o nim w Iwoniczu Zdroju, Rymanowie Zdroju i Babicy koło Rzeszowa.
Niezłomna osobowość, wielki patriotyzm i pełne oddanie Ojczyźnie – tymi słowami można określić postawę rotmistrza Witolda Pileckiego, który czynnie walczył o wolną Polskę w I i II wojnie światowej, w wojnie polsko – bolszewickiej oraz z władzą komunistyczną po 1945 roku. Na dwa spotkania z dr Anną Mandrelą, poświęcone tematowi kształtowania cnót i charakteru na przykładzie Pileckiego, zapraszają Kluby „Polonia Christiana” do Olsztyna i Elbląga.
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.