Chińskie władze nie zamierzają rezygnować z socjalizmu

2012-03-14 00:00:00
Chińskie władze nie zamierzają rezygnować z socjalizmu

Chiński rząd ogłosił w ub. tygodniu, że w żadnym wypadku nie zamierza zrezygnować z socjalistycznego systemu rządów. "Kapitalizm nie jest dla Chińczyków" - to odpowiedź chińskich dygnitarzy na wezwania ekspertów, twierdzących, że jeśli Chiny chcą dalej się rozwijać i stać się bogatym krajem, muszą zrestrukturyzować gospodarkę.

Wu Bangguo, w specjalnym raporcie przedłożonym Narodowemu Kongresowi Ludowemu, stwierdził, że "Chiny muszą trzymać się ścieżki socjalistycznej i zrozumieć różnice istniejące między systemem politycznym ChRL a zachodnim kapitalizmem". Chińczycy, w miarę jak stają się coraz bogatsi, zdecydowanie odrzucają wszelką krytykę swojej polityki i sugestie dot. konieczności zmiany autorytarnej formy rządów.

Wu Bangguo, drugi najpotężniejszy człowiek w partii komunistycznej, powiedział ostatnio, że system socjalistyczny z chińskimi cechami "jest podstawowym instytucjonalnym gwarantem rozwoju i postępu współczesnych Chin". Jego zdaniem, obecną formę rządów należy nie tylko podtrzymywać, ale także "jeszcze bardziej pielęgnować".

Bangguo stwierdził, że Chiny muszą zrozumieć "zasadnicze różnice", istniejące między ich systemem władzy politycznej a systemami "zachodnich krajów kapitalistycznych". - Aby sprawnie zarządzać Chinami, musimy pozostać zakorzenieni w realiach naszego państwa, polegać na sile narodu chińskiego i podążać drogą rozwoju, dostosowaną do warunków panujących w Chinach - mówił.

Chiński dygnitarz ponownie przypomniał cele, wyznaczone rządowi przez premiera Wen Jiabao. Są to: konieczność zrównoważenia gospodarki poprzez zwiększenie popytu krajowego, zwłaszcza popytu ze strony konsumentów, a także zwiększenie inwestycji w zakresie nauki i technologii, przy jednoczesnym wspieraniu oszczędności energii i ograniczeniu emisji zanieczyszczeń.

Źródło: cns,news.com, AS
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.