Cuda św. Szarbela - nowy cykl spotkań na Podkarpaciu. Zapraszamy!

2024-05-09 00:00:00
Cuda św. Szarbela - nowy cykl spotkań na Podkarpaciu. Zapraszamy!
Jacek Kotula wraz z Klubem "Polonia Christiana" zapraszają na kolejny fascynujący cykl spotkań, poświęconych życiu i cudom świętego Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego. Już wkrótce opowie o nim w Iwoniczu Zdroju, Rymanowie Zdroju i Babicy koło Rzeszowa.

Opowieści o życiu świętego Szarbela, wzbogacone relacjami z pielgrzymek i podróży do libańskich miejsc związanych ze świętym, cieszą się w Polsce rozsnącą popularnością. Sam kult świętego, za przyczyną którego doszło do wielu uzdrowień, jeszcze do niedawna nie był w naszym kraju szeroko rozpowszechniony. Ten stan rzeczy zmieniają inicjatywy takie jak prezentowana Państwu trasa autorskich spotkań z Jackiem Kotulą - znanym działaczem prolife, pielgrzymem i propagatorem wzorców świętości, takich jak św. Szarbel czy św. Rafka.

Bohater naszego cyklu spotkań zaskakuje wiernych także po swoim odejściu z tego świata. – W 1950 r. kilku mnichów odwiedziło pustelnię św. Szarbela, gdzie przez lata przebywał, i postanowili zrobić sobie zdjęcie. Ku ich wielkiemu zaskoczeniu na zdjęciu widoczny był także nieżyjący od 52 lat św. Szarbel. Dzięki temu wydarzeniu mamy wizerunek mnicha. Co ciekawe, synod patriarchalny na podstawie wizerunku św. mnicha właśnie z tej fotografii zatwierdził jedyne ikony, których można używać w czasie liturgii – możemy przeczytać w artykule poświęconym św. Szarbelowi, który opublikowano na portalu PCh24.pl  („10 faktów o św. Szarbelu, których możesz nie znać”).

Niezwykłość postaci tego świętego i dokonań, które za jego wstawiennictwem wciąż wypływają na światło dzienne - przeróżnych cudów i uzdrowień z nieuleczalnych chorób - skłania nas do organizacji kolejnego cyklu spotkań na Podkarpaciu. Oto plan spotkań zatytułowanych "Cuda św. Szarbela", podczas których obecne będą relikwie świętego, a specjalną prelekcję wygłosi Jacek Kotula:

- 14 maja 2024 r. - Rymanów Zdrój, godz. 15:00, Świerkowa Cafe, ul. Świerkowa 1, Rymanów Zdrój
- 14 maja 2024 r. - Iwonicz Zdrój, godz. 19:00, Świerkowy Zdrój Medical Spa, ul. Kulczyńskiego 7, Iwonicz Zdrój
- 17 maja 2024 r. - Babica k. Rzeszowa, godz. 18:00, kościół pw. Dobrego Pasterza, Babica - tutaj spotkanie poprzedzi Msza Święta, na którą również serdecznie zapraszamy.

Warto skorzystać z tej sposobności i przybyć na dowolne ze spotkań (wstęp wolny). Zachęcamy Państwa także do powiadomienia o nich bliskich i znajomych.

piotrskarga.pl
 
Oto ten moment: dajmy zdecydowną i liczną odpowiedź wrogom życia i rodziny! Zapraszamy na wielką manifestację poparcia dla podstaw naszej cywilizacji. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie będzie wyjątkowy. Oczy świata zwracają się bowiem na Polskę, w której znów rozgrywa się bitwa o życie setek tysięcy dzieci. Wykorzystajmy to w dobrym celu!
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.