Czy droga synodalna to ścieżka wytyczona dla lewicowych rewolucjonistów w Kościele?

2021-12-27
Czy droga synodalna to ścieżka wytyczona dla lewicowych rewolucjonistów w Kościele?

Bezprecedensowy w dziejach Kościoła Katolickiego proces synodalny to działanie, które grozi wieloma zmianami, mogącymi sprowadzić wspólnotę wiernych na niebezpieczną drogę budowaną na błędach, w jakie wpadł Kościół w Niemczech. Jak mamy rozumieć słowa papieża Franciszka, który na otwarciu procesu synodalnego otwarcie powiedział: Nie potrzebujemy tworzyć nowego Kościoła, potrzebujemy stworzyć odmienny Kościół”? Uczestnicząc w procesie synodalnym i obserwując wydarzenia z nim związane warto poszerzyć swoją wiedzę dzięki lekturze broszury pt. „Synodalność. Koniec Kościoła jaki znamy?” wydanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.

 

Link do pobrania broszury oraz informacje o możliwości otrzymania wersji drukowanej zamieszczamy poniżej.

W ciągu ponad dwóch mileniów Kościoła Rzymskiego to Kościół nauczał i naprawiał świat, prowadzących swoich wiernych do zbawienia. Tymczasem dzisiaj, w rozpoczętym 9 października br. procesie synodalnym, zakłada się, że o sprawach Kościoła będą się wypowiadać niemal wszyscy, także osoby, którym z wiarą i praktykami religijnymi jest – delikatnie rzecz ujmując – nie po drodze. Aby poznać zagrożenia, przed jakimi stanął nasz Kościół wysłany na drogę synodalną, warto sięgnąć po broszurę wydaną przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.

W bezpłatnie udostępnionej w wersji elektronicznej broszurze czytamy m.in.: Po pierwsze, zaskakująca jest grupa osób, które mają wziąć udział w  procesie. W  dokumentach podkreślona została powszechność zaproszenia, kierowanego w duchu encykliki Fratelli tutti do wszystkich ludzi. Budzi to naturalne zastrzeżenia, bo oznacza włączenie w proces konsultacji synodalnej, oprócz wierzących i praktykujących katolików, także: katolików wierzących, ale niepraktykujących; ochrzczonych w  Kościele, ale niewierzących; prawosławnych; protestantów; osób wyznających religie niezwiązane z  chrześcijaństwem; ateistów.

Kościół Katolicki, będący podmiotem ataków ze strony wrogów wiary chrześcijańskiej i fizycznej przemocy oraz prześladowań w wielu państwach na świecie, musi uporać się więc także z wewnętrznym niebezpieczeństwem, jakim są ruchy rewolucyjne, używające szyldu wiary i „synodalności” do rozmontowywania wspólnot wiernych od środka.

Wielkimi zwolennikami synodalności są hierarchowie i  świeccy działacze kościelni w Niemczech oraz w Ameryce Łacińskiej. Ci pierwsi pragną użyć synodalności do legalizacji błogosławienia par homoseksualnych, dopuszczenia kobiet do święceń, zniesienia celibatu i przekazania osobom świeckim kontroli nad biskupami. Drudzy pragną odkrywać „wartości duchowe” indiańskich kultów i wierzeń oraz słuchać „płaczu Matki Ziemi”, by zrozumieć, jak zmienić Kościół i świat. Pomysły, które wypracowują, są przeznaczone nie tylko dla ich krajów, ale dla całego Kościoła. Zwłaszcza Niemcy chcą, by ich poglądy na LGBT czy kapłaństwo przyjęła cała Europa, także Polska – i  mają w  tym bardzo wpływowych sojuszników. Czy synodalność to zatem droga do usunięcia z Kościoła całej jego katolickości? - czytamy w broszurze rozesłanej do polskich kapłanów.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozesłało broszurę w wersji tradycyjnej do ponad 20 tys. kapłanów w Polsce, a idąc naprzeciw dużemu zainteresowaniu treściami w niej zawartymi udostępniło ją wszystkim chętnym w wersji elektronicznej tutaj.

Bardzo dużo miejsca sprawom synodalności poświęcono w wydawanym przez Stowarzyszenie „Polonia Christiana” 83. numerze magazynu „Polonia Christiana”.

 

Broszurę wydaną przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi można pobrać bezpłatnie tutaj.

Oprócz wydania elektronicznego, oferujemy Państwu również możliwość bezpłatnego otrzymania broszury w wersji papierowej. Szczególnie zachęcamy do jej zamówienia wszystkie te osoby, które w różnym stopniu zaangażowane są w prace synodalne, czy to na szczeblu parafialnym, czy też w diecezjach. Prosimy o wysłanie w tej sprawie e-maila, wraz z podaniem nazwy i adresu naziemnego odbiorcy oraz liczby egzemplarzy, na adres synodalne@piotrskarga.pl


PiotrSkarga.pl

Rośnie lista miejscowości, w których w niedzielę 15 maja odbędą się Procesje Różańcowe za Polskę. Dzień organizacji procesji łączy dwa ważne święta – w sobotę 14 maja przypada w tym roku święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, poniedziałek 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.
- Chwilę przed atakiem Rosji na Ukrainę, na Ukrainie wprowadzono prawo niereglamentowania i nierejestrowania broni. Taka legislacja jest potrzebna również w naszym kraju, póki ryzyko wojny nie jest bezpośrednie. Jeśli będziemy ją planować na ostatnią chwilę, to ona obywatelom nie pomoże – mówił Jacek Hoga na łamach portalu „Siódma9.pl”. Spotkanie z prezesem Fundacji Ad Arma w ramach Klubów „Polonia Christiana” odbędzie się w czwartek 19 maja w Krakowie.
Czy władze samorządowe, szczególnie w dużych miastach, przy wydawaniu milionów złotych z lokalnych budżetów biorą pod uwagę potrzeby i opinie mieszkańców? Takie pytanie rodzi się po analizie raportu „Gdzie naprawdę potrzebna jest zieleń?” opracowanego na podstawie badania opinii, które zrealizowało Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Udostępniamy Państwu pełną wersję raportu, w którym mieszkańcy Małopolski poddali głębokiej krytyce poczynania władz Krakowa.
Zieleń na zabetonowanych blokowiskach czy posadzenie drzewa na zabytkowym placu Starego Miasta? Zakup sprzętu dla szpitali czy kolejna droga i niekonieczna przebudowa przestrzeni publicznej? Co sądzą mieszkańcy Krakowa oraz osoby czujące związek z Krakowem o polityce władz miasta w zakresie urządzania terenów zielonych i rekreacyjnych? O tym zostaną poinformowani dziennikarze podczas briefiengu pod Urzędem Miasta Krakowa już 12 maja o godzinie 12.00.
Pod koniec kwietnia przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi udali się do klasztoru sióstr augustianek w Krakowie na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Przez kilka dni przebywała tu bowiem delegacja z Cascii, na czele z ojcem Luciano De Michieli’m, rektorem sanktuarium św. Rity i burmistrzem miasta Mario De Carolis’em. Oficjele docenili wkład Stowarzyszenia w propagowanie kultu św. Rity, przekazując na ręce naszych przedstawicieli piękne upominki.