Film o Jaruzelskim zakazany na UMK. Zmiana miejsca spotkania w Toruniu!

2012-01-25 00:00:00
Film o Jaruzelskim zakazany na UMK. Zmiana miejsca spotkania w Toruniu!

Spotkanie Klubu Polonia Chistiana, na którym zaprezentowany miał zostać film Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka „Towarzysz Generał idzie na wojnę” zostało odwołane. Dziekan najprawdopodobniej przestraszył się reakcji „Gazety Wyborczej” na pokazanie na uczelni prawdy o stanie wojennym. 

Zaplanowany na czwartek, 26 stycznia pokaz, miał odbyć się w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK. We wtorek jednak dotarła do nas informacja, iż dziekan Andrzej Rozkosz cofnął zgodę na spotkanie wydaną wcześniej przez prodziekana do spraw organizacyjnych. Jako oficjalne powody odwołania wydarzenia podano dwie przyczyny: po pierwsze – po spotkaniu organizatorzy przewidzieli możliwość zakupienia filmu, po drugie – aula miała być wynajęta instytucji niedziałającej w ramach uczelni.  

Studenci natychmiast podjęli  działania mające uratować pokaz. Poprosili o zgodę na zorganizowanie spotkania na którym film nie będzie sprzedawany, a Samorząd Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki wydał oświadczenie, w którym zadeklarowano, iż jego członkowie w pełni popierają organizację pokazu filmu na uczelni. To jednak nie wystarczyło dziekanowi, który na zmianę charakteru spotkania z wyłączeniem sprzedaży się nie zgodził. Argumentował, iż na plakatach reklamujących spotkanie nie ma logo Samorządu Studentów, ani innej organizacji studenckiej. 

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dziekan Rozkosz mógł przestraszyć się spodziewanej reakcji mediów, szczególnie wpływowej w mieście „Gazety Wyborczej”, która nieprzychylnie ocenia twórczość Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka.   
 
Mieszkańcy Torunia mimo wszystko będą mogli spotkać się z Grzegorzem Braunem i zobaczyć film. Spotkanie zostało przeniesione - odbędzie się 26 stycznia o godz. 18.45 w sali konferencyjnej Hotelu Bulwar, ul. Bulwar Filadelfijski 18, Toruń.  
 
PiotrSkarga.pl 
 
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.