Gdzie prawda a gdzie mity?! Ważna konferencja na temat tzw. pigułki po

2024-06-06 00:00:00
Gdzie prawda a gdzie mity?! Ważna konferencja na temat tzw. pigułki po

Już w piątek 14 czerwca 2024 r. odbędzie się w Krakowie konferencja z udziałem ekspertów, którzy wyjaśnią liczne konteksty i wątpliwości związane z tzw. antykoncepcją awaryjną. Pod tą nazwą kryją się środki farmaceutyczne, które, przyjmowane z opóźnieniem, mogą wywoływać poronienia, a tym samym działać śmiercionośnie. To coraz popularniejsze narzędzie w rękach lobby aborcyjnego, szczególnie w krajach, w których nie pozwala się na swobodne zabijanie dzieci w procederze aborcji. Warto przyjść i posłuchać głosu specjalistów!

Wydarzenie odbędzie się w piątek 14 czerwca 2024 r. w sali konferencyjnej (poziom -1) Hotelu Golden Tulip, przy ul. Krakowskiej 28 w Krakowie. Jego początek zaplanowano na godz. 18:00. Organizatorem jest niedawno powołane do życia stowarzyszenie o nazwie Instytut Myśli Pro-Life. Współorganuzuje je nasze Stowarzyszenie. Patronatu medialnego udzieliły redakcje PCh24.pl i „Polonia Christiana”.


- Chcemy pokazać, że tak zwana "antykoncepcja awaryjna" może dla spanikowanej kobiety czy nastolatki przynieść na chwilę ulgę, ale cena, jaką się za to płaci, może być bardzo duża, nieprzewidywalna. Chcemy ostrzec, że szkodliwość, jaką potencjalnie niesie ze sobą "pigułka po" występuje na kilku płaszczyznach i może dotyczyć co najmniej dwóch, ale najprawdopodobniej więcej osób. Przytoczymy badania naukowe i podejmiemy dyskusję
– mówi dr Dorota Jarczewska, której prelekcja jest jednym z awizowanych punktów konferencji. Jej wystąpienie będzie zatytułowane „Jak działa uliprystal? Przesłanki do dyskusji”.


Oddzielną prelekcję wygłoszą Joanna i Witold Ziajowie. Jej tytuł brzmi: „Tabletka po” – słowo o mechanizmach działania. Oprócz nich, wystąpi także Magdalena Poprawa, której prelekcja poświęcona będzie wpływowi działań pozapłodnieniowych na relacje kobiety samej ze sobą i z inymi osobami. Wydarzenie otworzy i poprowadzi wiceprezes naszego Stowarzyszenia – Arkadiusz Stelmach.


Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa pragnących zdobyć wiedzę na temat tzw. pigułek po, jak również gotowych do wspierania niezależnych środowisk pozarządowych (takim jest właśnie nowo powstały Instytut Myśli Pro-Life), które starają się w prosty, merytoryczny i zarazem podbudowany analizą naukową sposób opisywać prawdziwe mechanizmy działania pigułek rozpowszechnianych i promowanych przez lobby aborcyjne. Fałszywy przekaz i propagandę najłatwiej bowiem zwalczać faktami i dowodami.


Przypomnijmy – sala konferencyjna Golden Tulip przy ul. Krakowskiej 28, piątek 14 czerwca 2024 r. Konferencja rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp wolny!


konferencja pigułka po

piotrskarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.