Indie: Dzień Dziewczynek formą sprzeciwu wobec selektywnych aborcji

2012-01-25 00:00:00
Indie: Dzień Dziewczynek formą sprzeciwu wobec selektywnych aborcji

Formą sprzeciwu wobec powszechnej w Indiach praktyki selektywnych aborcji i zabijania urodzonych już dziewczynek był obchodzony we wtorek Narodowy Dzień Dziewczynek. Stanowi on też próbę zmiany tamtejszej mentalności, w której narodziny dziecka płci żeńskiej widziane są, jako ciężar.
 
Przy tej okazji poinformowano, że tylko jedna na 13 dziewczynek urodzonych w Indiach jest wstanie dożyć 6 lat. W ostatnich trzech dekadach zabito w Indiach na skutek selektywnych aborcji ponad 12 milionów dziewczynek, w tym 6 milionów tylko w ciągu ostatniej dekady.
 
Jednym z kroków mających zapobiec tym zbrodniczym praktykom jest wprowadzenie w kraju prawa zakazującego lekarzom udzielania informacji na temat płci oczekiwanego potomstwa.

Dziennik "The Toronto Star", powołując się na badania prof. Prabhat Jha z Uniwersytetu Toronto, przypominał, że w Indiach na 1000 chłopców rodzi się 914 dziewczynek. W prawach hinduizmu zapisane jest, że nie można osiągnąć mokszy (wyzwolenia) jeśli nie posiada się syna, który przeprowadzi odpowiednie obrzędy pogrzebowe. Co więcej, wychowanie i wyposażenie córki jest w Indiach dużo trudniejsze niż w przypadku chłopca. Od 2001 roku w tym kraju zabija się średnio ponad 1600 nienarodzonych dziewczynek dziennie! 

Do tej pory takie rzeczy działy się tylko w Azji. Zabijanie dziecka w łonie matki, jeśli nie okazało się ono chłopcem, to obrzydliwa, lecz powszechna praktyka w Chinach czy Indiach. Okazuje się jednak, że obywatele tych państw, nie mogą pożegnać się z brutalnymi przyzwyczajeniami również po wyjeździe ze swoich ojczyzn.  Amerykańska i kanadyjska prasa informuje, że coraz więcej imigrantów z Chin, Korei, Indii czy Wietnamu chce doboru płci dziecka. W USA 89 proc. badanych kobiet z Indii, które wiedziały podczas ostatniej ciąży, że urodzą dziewczynkę, decydowało się na aborcję. 


Źródło: KAI, fronda.pl
W czwartek 29 maja w „Starym Młynie” przy ul. Szerokiej 19 w Szczecinie odbędzie spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z prof. Grzegorzem Kucharczykiem. W roku tysiąclecia pierwszej koronacji królów Polski nasz szczeciński klub zaplanował wykład „Świętość i suwerenność. Jak i dlaczego powstało tysiąc lat temu Królestwo Polskie?”.
Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.