Jaka przyszłość żłobków?

2012-03-02 00:00:00
Jaka przyszłość żłobków?

Po raz kolejny obywatele naciskają na rząd by ten dokonał zmian w ustawie oświatowej. Po sprawie obejmowania obowiązkiem edukacyjnym co raz to młodszych dzieci, przyszedł czas na kwestie finansowania żłobków z budżetu państwa. Taka inwestycja na pewno się zwróci. Rząd uważa inaczej.

Podpisany przez blisko 150 tysięcy osób projekt zakłada m.in. zdjęcie z samorządów obowiązku ponoszenia kosztów funkcjonowania przedszkoli i przeniesienie ich na budżet państwa. Kluby parlamentarne, nawet te rządowe, opowiedziały się wczoraj za dalszymi pracami Sejmu nad obywatelskim projektem zmiany ustawy o systemie oświaty. Minister Edukacji Narodowej uważa, że wprowadzenie tego projektu w życie, kosztowało by budżet państwa około 17 miliardów rocznie.
 
O wysokich kosztach społecznych obciążania samorządów kosztami funkcjonowania przedszkoli, co przekłada się na wysokie opłaty ponoszone przez rodziców wspomina na łamach "Naszego Dziennika" prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Uważa on, że tylko przejęcie przez budżet państwa kosztów funkcjonowania przedszkoli będzie stanowiło realną szansę na rozwój i upowszechnienie wychowania przedszkolnego.
 
Sytuacja robi się dramatyczna, gdy na sprawę popatrzymy w kontekście planów rządu Donalda Tuska, idących w kierunku podnoszenia wieku emerytalnego. - Nie można debatować o zmianach emerytalnych, nie posiadając dobrych rozwiązań prorodzinnych. Nie zwiększymy aktywności zawodowej młodych ludzi bez zapewnienia opieki nad małymi dziećmi - mówi Broniarz.


Źródło: naszdziennik.pl
luk
 
Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.