Jerzy Kwaśniewski: W ten sposób rząd światowy może niebawem przejąć władzę

Oto scenariusz globalnego kryzysu ekonomiczno-społecznego, który pociągnie za sobą kryzys przywództwa politycznego i instytucjonalnego rządów narodowych. To wszystko, w otoczeniu silnych korporacji, stworzy pole do przejęcia gigantycznej władzy przez rząd światowy. Taka katastroficzna wizja przyszłości była jednym z punktów spornych w debacie pt. „Witajcie w nowym lepszym świecie” (prowadzenie: Witold Gadowski), która odbyła się w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022. Prezentujemy jedną z wypowiedzi mec. Jerzego Kwaśniewskiego (Ordo Iuris) w ramach debaty.

„Wielcy tego świata są całkiem utalentowani. To nie jest tak, że globalny kryzys obali i zniszczy elity stojące za faktyczną władzą i posiadaniem. Ten globalny kryzys uderzy w pierwszej kolejności w rządy narodowe i krajowe. A rządy te nie są już faktycznymi dysponentami większości prawa stanowionego – jako że wiemy już, iż ok. 80 proc. prawa jest już stanowione w Unii Europejskiej poza rządem danego kraju – ani też nie są faktycznymi posiadaczami środków produkcji. Nie są też faktycznymi posiadaczami kapitału, gdyż ten również znajduje się poza granicami” – powiedział mec. Jerzy Kwaśniewski podczas rzeczonej debaty.

„Kiedy rządy krajowe upadną, wówczas będą potrzebowały wsparcia i nowej siły, która je przywróci do władzy lub umożliwi dalsze sprawowanie kontroli nad terytorium. I wtedy pojawi się sieć budowana od dawna, nazywana czy to globalnym rządem, albo też transgranicznym zarządzaniem. Będzie to sieć organów międzynarodowych, transnarodowych, które zaczynają dyktować warunki. Widzieliśmy to w czasie „pandemii” jak działało WHO: pozbawione formalnie jakichkolwiek kompetencji do zarządzania krajami, decydowało, kiedy się kraje i zamyka i kiedy otwiera. WHO decydowało też o tym, kiedy szkoły mają działać, a kiedy mają nie działać. To samo zaczyna „wchodzić” już od dawna na poziom międzynarodowych inwestycji i przepływu kapitału, a także na poziom polityki” – tak swoją koncepcję przejęcia ponadnarodowej pełni władzy opisał prezes Instytutu Ordo Iuris.

Pod tym linkiem dostępne są pełne wersje nagrań z transmisji poszczególnych paneli w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022, w tym także debaty, w której wystąpił prezes Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i udostępniania.

PiotrSkarga.pl


Zapraszamy do obejrzenia prelekcji poświęconej życiu świętego Franciszka. To niezwykła podróż przez bogactwa, podróże i wreszcie osobistą autorefleksję duchową i w konsekwencji nawrócenie do roli biedaczyny z Asyżu i założyciela wielkiego zakonu. O. Andrzej Zając OFMConv był gościem krakowskiego Klubu "Polonia Christiana".
O problemach wynikających z procesu synodalnego i wprowadzanych przy jego okazji zmianach, coraz bardziej zagrażających spójności i przyszłości Kościoła, mówił red. Paweł Chmielewski (PCh24.pl/PCh24TV). Zapraszamy do obejrzenia jego prelekcji wygłoszonej w czasie spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie 22 czerwca 2023 roku.
W naszym cyklu krótkich rozmów z Prezesem Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi tym razem nawiązujemy do modelu funkcjonowania Stowarzyszenia i zarazem problemów, jakie napotykają te środowiska, które łatwe i szybkie zyski przedkładają nad własną niezależność. Dlaczego środowiska katolickie powinny działać samodzielnie, bez szukania pomocy ze strony rządu lub międzynarodowych korporacji – o tym właśnie mówi Prezes Sławomir Olejniczak.
Czym jest śmierć i dlaczego współczesna kultura z bylejakością obchodzi się z tym pojęciem? A przecież jej bezpośrednie doświadczenie, które w odniesieniu do bliskiej osoby każdy z nas mógł już przebyć, daje dużo więcej niż dziesiątki przeczytanych w tym temacie książek. Z problemem śmierci, a szczególnie z jego rozumieniem po katolicku, zmierzył się gość krakowskiego Klubu PCh ojciec Bolesław Słota.
Prezentujemy Państwu pełną wersję szokującego dokumentu autorstwa reżysera PCh24TV Łukasza Korzeniowskiego. "Czy nadchodzi zielony komunizm?" to wizja dystopijnej przyszłości, która zaczyna spełniać się na naszych oczach. Ta "zielona" rewolucja ma dotyczyć każdego z nas - dotychczasowe życie ma odejść w zapomnienie.