Opinię otwierającą drogę do tworzenia ludzko-zwierzęcych hybryd genetycznych wydał 22 grudnia Sąd Najwyższy Kanady. Radio Watykańskie podkreśla, że był on w tej sprawie głęboko podzielony. Pięcioma głosami sędziów przeciw czterem, Sąd Najwyższy uznał, że decyzja o karalności czy bezkarności eksperymentów, w których łączy się genomy ludzkie ze zwierzęcymi, należy do prawodawstwa prowincjonalnego, a nie federalnego. Uważa ją bowiem za sprawę służby zdrowia.
Komentując sądowe orzeczenie, wiceprzewodniczący kanadyjskiego episkopatu przypomniał, że kwestia ta wcale nie dotyczy opieki zdrowotnej, ale podstawowej godności człowieka. Winno jej bronić obowiązujące w całym kraju prawo federalne. Abp Richard Smith zwrócił też uwagę na to, że decyzja najwyższego trybunału pozostawia też lukę prawną mogącą prowadzić do niekontrolowanego niszczenia życia ludzkich embrionów.
„Syn Boży stał się ludzkim embrionem” - przypomniał metropolita z Edmonton, nawiązując do faktu, że sąd wydał tę zagrażającą godności poczętego życia opinię przed samym Bożym Narodzeniem. Kanadyjscy biskupi już w ubiegłym roku zabiegali o to, by ludzkich embrionów broniły przed eksperymentami genetycznymi i zabijaniem władze federalne.
W czwartek 29 maja w „Starym Młynie” przy ul. Szerokiej 19 w Szczecinie odbędzie spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z prof. Grzegorzem Kucharczykiem. W roku tysiąclecia pierwszej koronacji królów Polski nasz szczeciński klub zaplanował wykład „Świętość i suwerenność. Jak i dlaczego powstało tysiąc lat temu Królestwo Polskie?”.
Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.