Klaus Schwab na tronie papieskim? Paweł Lisicki ostro podczas debaty o Kościele

Zachęcamy do wysłuchania wyjątkowego fragmentu debaty pt. „Kościół jako strażnik wolności”, która została przeprowadzona 8 listopada w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022. Poniższy cytat, jak również nagranie wideo, to zapis wypowiedzi red. Pawła Lisickiego – szefa redakcji „Do Rzeczy” i stałego współpracownika mediów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

 

„Biorąc pod uwagę ostatnie lata w Watykanie, nic już nie jest w stanie mnie zszokować. Jestem w stanie wyobrazić sobie praktycznie wszystko i niemal każde szaleństwo, które może zostać uznane za właściwe i godne poparcia” – mówił red. Paweł Lisicki.

„Kościół jest bytem hierarchicznym, władza pochodzi z góry i przechodzi w dół, szacunek dla papieża jako głowy Kościoła jest czymś, co przecież nas wszystkich wyróżnia i nikt nie przewidział, że nagle okaże się, iż na tronie papieskiej zasiądzie ktoś taki... Równie dobrze mógłby tam siedzieć Klaus Schwab albo Bill Gates i mówiłby dokładnie te same rzeczy, które mówi teraz papież Franciszek. Nie wiem tylko, czy miałby dość siły, aby uczestniczyć w różnego rodzaju rytuałach, ale one z jego punktu widzenia są czymś zbytecznym, stojącym z boku. Jeśli chodzi o tzw. naukę globalistyczną, to ja nie widzę żadnej różnicy – mamy budować jeden świat, jeden rząd, mamy troszczyć się o matkę naturę albo matkę Ziemię albo matkę Pachamamę i nie możemy mówić, że człowiek jest czymś wyjątkowym wobec innych bytów” – z goryczą zauważył rozmówca Krystiana Kratiuka.

 

Pod tym linkiem dostępne są pełne wersje nagrań z transmisji poszczególnych paneli w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i udostępniania.

PiotrSkarga.pl


Prezentujemy Państwu drugą część naszego cyklu krótkich rozmów, w których diagnozujemy kondycję współczesnego świata oraz przybliżamy działania publiczne i kampanie, jakie w odpowiedzi na rozmaite kryzysy realizuje Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Naszym gościem jest Prezes Stowarzyszenia Sławomir Olejniczak. Tym razem opowiada on o konsekwencjach akcji pt. „Stop Komunii Świętej na rękę!”.
W dniu 23 listopada 2022 r. krakowska Rada Miasta jako pierwsza w Polsce przyjęła uchwałę ustanawiającą tzw. Strefę Czystego Transportu, tym samym wykluczając kilkaset tysięcy mieszkańców, których samochody nie będą spełniać arbitralnych norm emisji spalin. Kuriozów i wątpliwości związanych z tym niebezpiecznym precedensem jest więcej, o czym mówili przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi w czasie debaty nad projektem uchwały.
Oto scenariusz globalnego kryzysu ekonomiczno-społecznego, który pociągnie za sobą kryzys przywództwa politycznego i instytucjonalnego rządów narodowych. To wszystko, w otoczeniu silnych korporacji, stworzy pole do przejęcia gigantycznej władzy przez rząd światowy. Taka katastroficzna wizja przyszłości była jednym z punktów spornych w debacie pt. „Witajcie w nowym lepszym świecie” (prowadzenie: Witold Gadowski), która odbyła się w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022. Prezentujemy jedną z wypowiedzi mec. Jerzego Kwaśniewskiego (Ordo Iuris) w ramach debaty.
Pełen cykl dla samochodów elektrycznych – od produkcji, przez eksploatację i utylizację – okazuje się bardziej toksyczny dla środowiska niż w przypadku pojazdów spalinowych. Unijni politycy idą jednak w zaparte, budując coraz mniej innowacyjną i coraz bardziej socjalistyczną Europę – to jedna z konkluzji debaty pt. „Kryzys gospodarczy – prawdziwe przyczyny”, która została przeprowadzona 10 listopada w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu wypowiedzi uczestnika debaty – prezydenta Centrum im. Adama Smitha Andrzeja Sadowskiego.
Laicyzacja zachowań, moda na odżegnywanie się od wiary i uzurpowanie sobie prawa do życia według reguł własnych, dalekich od nauczania Kościoła to bolączka naszych czasów. Bardzo złym przykładem jest gdy taką drogą podążają duchowni. O tym, jak o. Wojciech Żmudziński SJ atakuje naszą wiarę opowiada Paweł Chmielewski w programie „Na straży”.