Konferencja pt. ”Seks - Gender - Rewolucja” w Skarżysku-Kamiennej

2014-05-02 00:00:00
Konferencja pt. ”Seks - Gender - Rewolucja” w Skarżysku-Kamiennej
Antropologicznym oraz kulturowym uwarunkowaniom ideologii gender poświęcone zostały wykłady wygłoszone przez prof. Piotra S. Mazura (Akademia Ignatianum w Krakowie) i prof. Mieczysława Rybę (Katolicki Uniwersytet Lubelski) podczas konferencji Seks - Gender - Rewolucja, która odbyła się 28 kwietnia 2014 roku w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Profesor Piotr Mazur zwrócił uwagę, że źródeł ideologizacji problematyki płci należy dopatrywać się już w samym odróżnieniu płci biologicznej (seks) od płci kulturowej (gender) i traktowaniu ich jako równoważnych rzeczywistości. Podczas, gdy płeć biologiczna jest zwrotem opisującym rzeczywistość, płeć kulturowa to nic innego jak pochodna od niej i przypisana do niej rola społeczna. Zdaniem prelegenta zasadniczym błędem ideologii gender jest analogiczne do kartezjańskiego dualizmu oderwanie od siebie roli społecznej (świadomość) kobiety i mężczyzny od ich płciowości (ciało) i ostatecznie całkowite uzależnienie tej płciowości od uwarunkowań kulturowych tak, jakby wszystko było całkowicie plastyczne i od nich pochodne. Narzędziem zmian w ideologii gender ma być inżynieria społeczna (świadomość) i inżynieria biologiczna (ciało), a jej skutkiem jest m.in. rozchwianie tożsamości płciowej człowieka, seksualizacja życia osobowego oraz antagonizm pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Profesor Mieczysław Ryba powiedział, że ideologia gender stanowi integralną część tzw. rewolucji kulturowej, która przewinęła się przez świat zachodni od lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Neomaksistowskie ośrodki intelektualne projektowały ją w kategoriach wywrócenia wszystkich tradycyjnych relacji społecznych, składających się na tzw. społeczeństwo małomieszczańskie. A zatem głoszono, że relacje małżeńskie, rodzicielskie, szkolne, parafialne, narodowe i państwowe mają zniewalający jednostkę charakter i dążono do ich całkowitego zniesienia. Rewolucja w tym zakresie doprowadziła do niewyobrażalnego wręcz kryzysu życia społecznego w świecie Zachodu. Dzisiejsza ideologia gender jest najbardziej szokującą próbą "wyzwolenia" człowieka od więzi z własną naturą.

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.