KRRiT broni Darskiego! Z pogardą o chrześcijanach

2011-09-29 00:00:00
KRRiT broni Darskiego! Z pogardą o chrześcijanach

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w oficjalnym piśmie przesłanym mediom uznała zatrudnienie satanisty Adama Darskiego w TVP za zgodne z obowiązującym prawem i nie znalazła podstaw do interwencji w tej sprawie. - "Nergalowi" 
należy się szacunek, a nie "batożenie różańcem po plecach" – powiedział Krzysztof Luft, członek Rady.

Instytucja odpowiadająca za nadzór nad działalnością mediów w Polsce stwierdziła, że zatrudnienie Adama Darskiego "Nergala" w roli jurora w programie muzycznym TVP nie narusza obowiązującego prawa, a analiza dotychczas wyemitowanych odcinków "The Voice of Poland" nie daje podstaw do interwencji. W przesłanym PAP stanowisku KRRiT podkreśliła, że kwestie związane z "innymi sferami" działalności osób występujących w programach radiowych i telewizyjnych, w tym z moralnością, religijnością i pozaekranową działalnością zawodową, nie są objęte ustawowymi kompetencjami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


Rada nie widzi również problemu w satanistycznych gestach Darskiego, jakie wykonuje w przerwach programu, a także w pozowaniu dla tygodnika „Wprost” w strojach parodiujących papieża. W Polsce nie funkcjonuje tzw. zapis na osobę, znany z przeszłości jako jeden z instrumentów działań cenzorskich, niemający prawa istnieć w systemie demokratycznym - zaznaczono w stanowisku KRRiT.


W tym samym oświadczeniu jego sygnatariusze, nie bacząc na nikły związek z przedmiotem sprawy, opisują inną działalność Darskiego, twierdząc, że… Darski prowadzi "ożywioną działalność społeczną związaną z walką z chorobami nowotworowymi poprzez propagowanie idei dawstwa szpiku kostnego". To, zdaniem członka KRRiT Krzysztofa Lufta, jest wystarczający powód, aby okazywać „Nergalowi” szacunek zamiast batożenia różańcem po plecach”


KRRiT podkreśliła także, że wezwania i deklaracje o zaniechaniu płacenia abonamentu są wyrazem łamania obowiązującego w Polsce prawa. W ostatnim czasie do takiej formy obywatelskiego nieposłuszeństwa wzywał w związku z zatrudnieniem Darskiego w TVP m.in. przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego bp Wiesław Mering
.

Skandaliczne stanowisko i wypowiedź przedstawiciela konstytucyjnego organu nadzorującego media mogą być dla wielu katolików szokujące po tym jak kilka dni temu członek tej samej rady, Jan Dworak, w umiarkowanym tonie zapewniał o konieczności „wnikliwego rozpatrzenia przedstawionej (przez protestujących – przyp. red.) argumentacji”, a także nie wykluczał podjęcia „dalszych działań”.


Źródło: Niezalezna.pl, WPolityce.pl.

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.