Lepsze prawo dla rodziny

2010-06-08 00:00:00
Lepsze prawo dla rodziny

Rusza kampania zbierania podpisów pod przyjaznym rodzinie projektem ustawy uchylającym szkodliwe zapisy nowelizacji prawa „o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie”. Akcję zorganizowała Fundacja Narodowego Dnia Życia we współpracy z Komitetem Contra In Vitro. – Legislatorzy zupełnie nie brali pod uwagę głosów sprzeciwu wobec przygotowywanej w Sejmie nowelizacji – mówił Jacek Sapa, prezes Fundacji NDŻ o przyjętej niedawno przez Parlament antyrodzinnej ustawie. Przygotowany przez organizatorów kampanii projekt ustawy zakłada nadrzędność dobra rodziny i dziecka we wszelkich działaniach organów państwowych.

Akcja zbierania podpisów pod projektem „Ustawy o uchyleniu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i zmianie niektórych innych ustaw” została zainaugurowana na konferencji prasowej w Warszawie, 8 czerwca br. – Jako organizacja promująca wartości rodzinne zachęcamy wszystkich, dla których pomyślność i autonomia rodziny są ważne do włączenia się w nasze przedsięwzięcie i wywierania presji na rządzących – powiedział na konferencji Jacek Sapa.

Tam, gdzie problemy faktycznie występują, ustawodawca nie tylko ich nie zlikwidował, ale jeszcze zwiększył zamieszanie prawne – stwierdził Ludwik Skurzak z Komitetu Contra In Vitro, mówiąc o przesłankach do przygotowania projektu. Jak podkreślił, w sytuacji kryzysowej, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie dziecka, nie mogą się nim zajmować różne podmioty, ale musi być wskazany jeden wiodący. – W innych obszarach ustawodawca rozwija działalność administracji w obszarach całkiem zbytecznych. Te dwie kwestie reguluje nasza ustawa – mówił Skurzak.

W trakcie przygotowań Marszu dla Życia i Rodziny Fundacja zapytała kandydatów na urząd Prezydenta o stosunek do przygotowywanej w Parlamencie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Część pretendentów udzieliła odpowiedzi jednoznacznie popierających proponowane rozwiązania. Dlatego przygotowany został projekt ustawy uchylającej zapisy sejmowej nowelizacji.

Proponowany projekt:

– likwiduje możliwość odbierania rodzicom dzieci przez administrację publiczną według niejasnych przesłanek i dopuszcza takie zdarzenia tylko w określonych sytuacjach powierzając to wyspecjalizowanym organom,

– zwiększa spójność systemu prawnego przez jasne przypisanie zapisów do właściwych im gałęzi prawa i wyeliminowanie prawa budzącego wątpliwości co do jego zgodności z ustawą zasadniczą,

– eliminuje nakładanie się kompetencji różnych organów w przypadku konieczności doraźnego umieszczenia dziecka w środowisku innym, niż rodzina,

– likwiduje bałagan legislacyjny polegający na wymieszaniu przepisów różnych gałęzi prawa, w sposób powodujący wątpliwości co do praktycznych możliwości ich wykonania,

– precyzyjnie określa, kto ponosi odpowiedzialność za decyzję o zabraniu dziecka z domu rodzinnego oraz do kogo należy obowiązek poinformowania o tym zdarzeniu sądu.

 
Projekt ustawy oraz formularze do zbierania podpisów znajdują się poniżej w załączniku oraz na stronie www.lepszeprawo.pl.


***

Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia jest organizatorem kampanii społecznych promujących wartości rodzinne. Jej celem jest wzmacnianie rodziny poprzez rozwój osobisty i budowę zdrowych więzi społecznych. Więcej informacji na www.ndz.org.pl

PiotrSkarga.pl
Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.