Matka Boża Ostrobramska trafiła pod strzechy!

maj 2023
Matka Boża Ostrobramska trafiła pod strzechy!

Matka Boża Ostrobramska trafiła pod strzechy!

Dzięki naszej kampanii w maju do ponad 216 000 polskich domów trafiły wizerunki Matki Bożej Ostrobramskiej wraz z folderem na temat historii obrazu i Ostrej Bramy. Uczestnicy kampanii złożą wspólnie złote Wotum Matce Bożej w kształcie Jej Niepokalanego Serca, a nagrodą za ich postawę będzie ofiarowanie ich próśb i podziękowań na Mszy Świętej w Ostrej Bramie.

Nasi Przyjaciele i Dobrodzieje otrzymali na początku maja miesiąca poświęconego Matce Bożej materiały z najnowszej kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Poświęciliśmy ją jednemu z najważniejszych wizerunków Maryjnych na obszarze dawnej Rzeczypospolitej  Matce Bożej Ostrobramskiej z Wilna.

Z folderu przygotowanego przez naszych redaktorów można dowiedzieć się, jak powstała Ostra Brama i Kaplica Ostrobramska oraz jak rozwijał się kult wileńskiej Madonny na przestrzeni wieków, a także poznać modlitwy za Jej wstawiennictwem. Głównym elementem pakietu jest duży obrazek z wierną kopią wizerunku Matki Bożej Ostrobramskiej. Można go oprawić i zawiesić w honorowym miejscu w swoim domu wcześniej jednak warto odmówić znajdującą się na odwrocie Modlitwę błagalną do Matki Miłosierdzia, gdyż jest ona przepustką do dalszej części kampanii!

W przesyłce znajduje się bowiem także Potwierdzenie odmówienia modlitwy. Po jego wypełnieniu oraz odesłaniu do nas imię i nazwisko podpisanego znajdzie się na Świadectwie złożenia wotum, które umieścimy w ozdobnej skrzyni, a tę zawieziemy i złożymy w Ostrej Bramie razem z pięknym wotum pozłacanym wizerunkiem Niepokalanego Serca Maryi! Tam też 8 września 2023 roku, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zostanie odprawiona Msza Święta za wszystkich uczestników kampanii!

Matko Boża Ostrobramska, módl się za nami i za całą Rzeczpospolitą!