MEN odpowiada na list od SKCh

2009-05-18 00:00:00
MEN odpowiada na list od SKCh

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi otrzymało odpowiedź z Ministerstwa Edukacji Narodowej na list wyrażający zaniepokojenie zapowiadaną przez Kampanię Przeciw Homofobii akcją przeprowadzania na terenie szkół specjalnych szkoleń o homoseksualizmie dla nauczycieli. 

W liście do minister Katarzyny Hall, prezes SKCh, Sławomir Olejniczak wyraził w imieniu SKCh wątpliwość czy szkoła jest odpowiednim miejscem do organizowania spotkań promujących homoseksualizm. „Jeżeli szkoła ma być wolna od jakichkolwiek ideologii, dlaczego więc ideologia homoseksualna może być promowana w murach szkoły? Co mają myśleć uczniowie i ich rodzice i nauczyciele, którzy uznają homoseksualizm za dewiację nie do pogodzenia z wyznawanym światopoglądem i przekonaniami religijnymi?” – pytał w liście prezes Olejniczak.

„Mamy nadzieję, że kierując się dobrem dzieci i całej społeczności szkolnej nie dopuści Pani do realizacji tych skandalicznych planów, a w razie jakichkolwiek prób współpracy podejmowanych przez dyrekcje szkół z tą organizacją podejmie Pani odpowiednie przeciwdziałanie” – czytamy w liście.

W odpowiedzi Zbigniew Włodkowski, podsekretarz stanu w MEN, stara się udowodnić – zresztą bardzo grzecznie – że ministerstwo nie ma żadnych kompetencji w dziedzinie organizowania podobnych szkoleń na terenie szkół. Według niego wyłączne kompetencje posiadają w tej dziedzinie dyrektorzy poszczególnych szkół, oraz rady szkoły, rady pedagogiczne, rady rodziców, a nawet samorząd uczniowski. Jak widać jest to idealny przykład szkoły politycznej, której wybitnym przedstawicielem był Poncjusz Piłat.

Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi, w trosce o formowanie przyszłych pokoleń, w dalszym ciągu będzie recenzowało politykę edukacyjną państwa, tym bardziej, że Pan Podsekretarz Stanu uznał nasz list za „ważną i cenną inicjatywę” oraz wyraził nadzieję, że: „zarówno Pan Prezes, jak wszyscy członkowie Stowarzyszenia – będą z równą uwagą i zaangażowaniem towarzyszyć realizacji misji wychowawczej szkoły, wspierając system oświaty w jak najlepszej realizacji tego zadania”.

Nie możemy więc zawieść MEN. Wcześniej czy później zarządzający Polską politycy muszą uwzględnić postulaty obywateli, w większości opowiadających się za przestrzeganiem w życiu społeczno-politycznym zasad chrześcijańskich!

 


PiotrSkarga.pl
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.