Mocna dyskusja w Krakowie! Ten "Prawy Prosty Plus" zobaczyły tysiące Polaków

Szczelnie wypełniona sala konferencyjna krakowskiego hotelu INX Design oraz kilka tysięcy osób oglądających na żywo - odcinek specjalny programu "Prawy Prosty Plus" przykuł uwagę dużego grona odbiorców. Nie może to dziwić, wszak goście red. Łukasza Karpiela wytoczyli najcięższe działa wobec bieżącej i przyszłej agendy Rewolucji, realizowanej z coraz większym zapałem także i w Polsce. Zapraszamy Państwa do obejrzenia całości nagrania z tego spotkania, jak również do pozostawienia własnego komentarza pod filmem.

Dodajmy, że program "Prawy Prosty Plus" to poszerzona formuła autorskiego formatu red. Łukasza Karpiela, dostępnego na antenie PCh24TV - Polonia Christiana, w której bierze udział stałe grono znanych i cenionych ekspertów. Wydanie podsumowujące rok 2022 oraz zarazem poświęcone prognozom na rok 2023, które niniejszym Państwu prezentujemy, zostało wyjątkowo zorganizowane z udziałem publiczności.

Szczyt w Davos i wyznania premiera Morawieckiego o zrównoważonym rozwoju


Punktem wyjścia do rozmowy red. Łukasz Karpiel uczynił niedawny szczyt przywódców światowych w Davos i przemówienie, jakie w jego trakcie wygłosił premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki. W jego słowach przebrzmiewała wizja globalnych przemian, jakie mają być niezbędne po zakończeniu wojny na Ukrainie. Były to często "gładkie", wieloznaczne słowa, którym w przyszłości będzie można nadać różny kontekst. W tym kontekście red. Witold Gadowski wskazał, iż źródłem inspiracji i wzorcem dla Morawieckiego jest komunista Juwal Noach Harari.

Ten ostatni znany jest z wielu rewolucyjnych poglądów, które często - dla lepszego "opakowania" przekazywanych treści - ukrywa się pod hasłem zrównoważonego rozwoju. "Jak słyszymy takie hasła jak <sprawiedliwość socalistyczna>, <zrównoważony rozwój>, , to warto wiedzieć, iż są to wszystko pojęcia z tej samej działki. One oznaczają zwykle dokładnie coś odwrotnego niż wynikałoby z brzmienia samych słów użytych w tych pojęciach" - zwracał uwagę red. Łukasz Warzecha. Dodał on, iż patrząc po tym wszystkim, co współcześnie można zaliczyć do prądu myślowego określanego mianem zrównoważonego rozwoju, daje to perspektywę powszechnego zubożenia oraz na wzór post-pańszczyźniany niejako przywiązania obywateli do miejsca ich pobytu, podczas gdy elity polityczne w dalszym ciągu będą swobodnie podróżować po świecie i żyć w dostatku.

Realizacja tych wizji nadciąga z zimną konsekwencją, co obrazują kolejne rozporządzenia przyjmowane na szczeblu unijnym. Urzędnicy już teraz z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym zadekretowali szereg absurdalnych w swej istocie wymogów, które stanowią zamach na większość ruchomości, jakie obecnie posiadamy. Jak zauważył red. Warzecha, wiele drogich urządzeń, które posiadamy w domach może w nie tak odległej przyszłości nie spełnić narzuconych post factum wymogów energetycznych i ekologicznych, jakie narzuca się w ramach wykonywania agendy Fit For 55. "Skutek realizacji (zapisów pakietu Fit for 55 - przyp. red.) będzie taki, że jeżeli ktoś z Państwa będzie chciał swój dom wynająć - cały lub nawet jego część - to nie będzie mógł tego zrobić, jeśli najpierw nie zainwestuje 100 czy 200 tys. zł, aby go doprowadzić do tego standardu" - podkreślił publicysta.


Strefy Czystego Transportu - widmo zamachu na wolność i własność


W tym wyjątkowym, realizowanym z udziałem publiczności, wydaniu programu "Prawy Prosty Plus" nie mogło też zabraknąć coraz bardziej palącego problemu tzw. Stref Czystego Transportu. To rewolucyjne rozwiązanie, radykalnie ograniczające możliwość poruszania się po mieście własnym samochodem i otwarcie podważające konstytucyjne prawa i wolności obywatelskie, zostało niedawno przegłosowane w Krakowie. Jest to pierwsze polskie miasto, którego radni - na razie tylko na poziomie legislacyjnym - zdecydowali o dokonaniu zamachu na istotną część transportu prywatnego skupionego w mieście i w jego aglomeracji. "Ten aspekt własności przy tej okazji bardzo rzadko się pojawia. Mówi się głównie o tym, że , że duża część posiadaczy samochodów będzie musiała je zmienić lub się ich pozbyć. Niemniej jednak, jak mówią dziennikarze motoryzacyjni, Kraków stał się ewenementem na skalę światową, gdyż całe miasto zostało objęte tą strefą. W ten sposób tracimy możliwość do korzystania z naszej własności. Oznacza to faktycznie, że jest nam ona odebrana" - powiedział red. Łukasz Warzecha. 

Jaką ofertę dla biedniejszych mieszkańców, których w pierwszej kolejności dotkną tzw. Strefy Czystego Transportu, mają globalni politycy? Tu wspomniany red. Warzecha przywołuje pomysły na rozpropagowanie najmu samochodów. "Ta moda na wynajmowanie obejmuje na Zachodzie coraz większe obszary życia - w tym także sprzęt elektroniczny, czy zastawy stołowe. To oznacza, że własność zostanie skupiona w rękach kilkunastu lub kilkudziesięciu korporacji. A więc własność nie zniknie - te wynajmowane samochody muszą do kogoś należeć" - powiedział.

Red. Warzecha przywołuje przy tym przykład marki Renault, której właściciel otworzył pierwszą w Europie fabrykę,  której odnawia się gruntownie samochody używane. Tylko warunkiem takich usług będzie fakt należenia takiego pojazdu do koncernu samochodowego, co taki koncern może uzasadniać dostępem do pierwiastków ziem rzadkich. Jak się taki samochód wynajmie, to on w końcu musi wrócić do właściciela, czyli w tym wypadku korporacji, która w pewnym momencie podda takie auto recyklingowi" - w ten sposób red. Warzecha opisał kształtującą się na Zachodzi wizję przyszłego podziału własności. Wizję, w której pewnego rodzaju obiektem doświadczalnym uczyniono Kraków, a w drodze do uchwalenia podobnych przepisów o tzw. Strefach Czystego Transportu są kolejne miasta.

Warszawa, Wrocław, Rzeszów - w tych aglomeracjach już bowiem trwają prace nad przyjęciem stosownej uchwały, o czym Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi alarmuje m.in. za sprawą petycji "Nie oddamy miasta! Ulice dla mieszkańców!". Petycję, w ramach której apel o zaniechanie prac nad wdrożeniem tzw. Stref Czystego Transportu kierowany jest do prezydentów Warszawy, Wrocławia i Rzeszowa, można podpisać na stronie nieoddamyaut.pl/strefy-czystego-transport (link do strony z petycją).

Jak zauważył podczas wspomnianej audycji "Prawy Prosty Plus" prowadzący program red. Łukasz Karpiel, trudno nie dostrzec bezpośredniego związku pomiędzy lawiną działań na rzecz wprowadzenia "Stref Czystego Transportu" w wielu miastach Polski a koncepcją "miasta 15-minutowego". W ramach tej agendy władze centralne wspólnie z samorządami mają tak przekształcać duże ośrodki miejskie, by w każdej dzielnicy mieszkańcy uzyskali dostęp do różnego rodzaju usług i produktów w zasięgu piętnastu minut drogi na piechotę. W ten sposób obywatele mają zaniechać większych i dłuższych podróży, a to - w mniemaniu rewolucjonistów - ma się przyczynić do ograniczenia zmian klimatu. 

Zachęcamy Państwa do obejrzenia całości transmisji specjalnego odcinka programu "Prawy Prosty Plus", w którym udział wzięli red. Witold Gadowski i red. Łukasz Warzecha. Pod tym linkiem udostępniono nagranie z transmisji, którą prowadził kanał PCh24TV.

PiotrSkarga.pl


Czy na początku XXI wieku spodziewaliśmy się, że imię Mohammed będzie jednym z popularniejszych imion w Europie, albo że co czwarty mieszkaniec Gdańska i jeden z trzech Rzeszowa będzie Ukraińcem? O problemie migracji w Europie mówił redaktor Bogdan Dobosz w czasie spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie w końcu stycznia 2023 roku.
Zachęcamy do obejrzenia krótkiej wypowiedzi Prezesa SKCh im. Ks. Piotra Skargi Sławomira Olejniczaka, który podsumował dotychczasowe starania naszego środowiska o wprowadzenie do debaty wokół Synodu o synodalności mocnego, katolickiego głosu wiernych przywiązanych do Tradycji i Magisterium Kościoła Katolickiego. Choć sam Synod jeszcze trwa, to jednak jego dwie pierwsze fazy – diecezjalna i krajowa – dobitnie zobrazowały kryzys społecznej recepcji Kościoła. W tym chaosie pojęć, postulatów i problemów nasz głos zdołał się przebić i zyskać zainteresowanie niemałej liczby katolików.
Tam trzeba być! Już w czwartek 19 stycznia 2023 r. odbędzie się specjalne wydanie programu publicystycznego "Prawy Prosty Plus". Już sam tytuł odcinka - „Zaraza, wojna i… Co przyniesie rok 2023?” - wskazuje, że będzie to niezwykle ciekawe spotkanie, w którym na żywo będzie można wysłuchać stałych gości programu: red. Witolda Gadowskiego i red. Łukasza Warzechy.
Dlaczego Matka Boża objawiła się w dalekiej Japonii? To jest wielka lekcja dla nas i naszego czasu. Ten ogień to może być metaforyczne piekło, które na nas czeka. Bóg nikogo na piekło nie skazuje, ale to człowiek samo może się na nie skazać. Warto o tym pamiętać, przyglądając się nowym trendom cywilizacyjnym - mówił red. Jerzy Wolak, autor wyjątkowej książki o objawienia w Akita podczas spotkania Klubu "Polonia Christiana" w Krakowie. Zapraszamy do obejrzenia całości wystąpienia.
Przedstawiamy Państwu zapis konferencji specjalnej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, zatytułowanej "Synod o synodalności. Czy grozi nam protestantyzacja Kościoła?". Konferencja odbyła się w czerwcu 2022 r. i w dużej mierze stanowiła ocenę fazy diecezjalnej Synodu, jak również niezwykle trafną prognozę tego, co miało się wydarzyć w kolejnych miesiącach na szczeblu konferencji episkopatów.