Modlili się w czasie dużej przerwy

2011-12-15 00:00:00
Modlili się w czasie dużej przerwy

3 listopada i 1 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich wzięli udział w modlitwie zorganizowanej w czasie dużej przerwy, poświęcając tym samym swój wolny czas Panu Bogu. Akcja zorganizowana została przez katechetów Elżbietę Krawczyk i Dariusza Jasaka przy współpracy z księdzem Pawłem Zalewskim katechetą i proboszczem z Kaczek. Tym samym zapoczątkowano akcję, która ma na celu jednoczyć tych, którzy chcą i nie wstydzą się modlić.



Młodzież nie tylko szuka tego co mało wartościowe (alkohol, papierosy, tania i na niskich instynktach zorganizowana rozrywka) ale wydaje się, że młodzi ludzie przede wszystkim szukają wartości w życiu. Dlatego szkoła postanowiła włączyć się w ogólnopolską akcję "Nie wstydzę się Jezusa". Od organizatorów (www.mt1033.pl) otrzymali darmowo ok. 200 medalików, które rozdali w czasie spotkań młodzieży aby Ci, którzy je ze sobą zabrali z odwagą świadczyli o tym, że chcą żyć Ewangelią i karmić się modlitwą.

Warto dodać, że medaliki oprócz uczniów z chęcią przyjęli także niektórzy nauczyciele na czele z dyrektorem Sławomirem Kosobudzkim. 8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny również na dużej przerwie (od 10:40 do 10:55) uczniowie modlili się w intencji dziewcząt.

Źródło: www.zsrkaczki.edu.pl
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.