Nasza kampania „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!” w bożonarodzeniowym wydaniu

grudzień 2021
Nasza kampania „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!” w bożonarodzeniowym wydaniu

Nasza kampania „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!” w bożonarodzeniowym wydaniu

Ósmy raz Sanktuarium św. Rity w Cascii zostało przystrojone tysiącem róż dzięki zaangażowaniu Przyjaciół Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Tym razem nasza dekoracja pojawiła się jednak wcześniej, dlatego że przed ostatnim czwartkiem miesiąca przeżywaliśmy Święta Bożego Narodzenia. Świąteczna oprawa we włoskiej świątyni jest naprawdę wyjątkowa, a nasze kwiaty znalazły się prawie w każdej jej części!

Przy ołtarzu głównym pojawiło się aż siedem naszych bukietów z czerwonych róż. Trzy duże bukiety umieszczono na ścianie ołtarzowej, poprzetykane srebrnymi i złotymi sztucznymi kwiatami. Dwa mniejsze znalazły się na samym ołtarzu, dodatkowo udekorowane gałązkami świerku, jeden pionowy pod krzyżem, z obowiązkową biało-czerwoną wstęgą z napisem „Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi” i jeden pod amboną.

Dwa nasze bukiety umieszczono także w bocznej kaplicy pw. Najświętszego Serca Jezusowego: jeden na ołtarzu i jeden pod mównicą. Zwraca uwagę zainstalowana tam ogromna i przepiękna szopka w formie dioramy, z żywym mchem, kamykami i gałązkami drzew, a także korą leśną imitującą wnętrze groty, w której ukryli się Maryja i Józef z Dzieciątkiem, a zmierzają w ich stronę pastuszkowie po kamiennej dróżce!

Ponadto cztery nasze bukiety umieszczono tradycyjnie wokół sarkofagu z doczesnymi szczątkami św. Rity, a jeden pod figurką Matki Bożej Niepokalanej. Dzięki nieustającej miłości Polaków do św. Rity jej Sanktuarium cieszyło się w tej Święta przepiękną oprawą!