19. numer Przymierza z Maryją

listopad, grudzień 2004


Drodzy Przyjaciele,
8 grudnia tego roku mija 150 lat od ogłoszenia przez Święty Kościół Katolicki ustami bł. papieża Piusa IX wspaniałej prawdy, iż Najświętsza Maryja Panna została poczęta bez grzechu pierworodnego, jest więc Niepokalanie Poczęta. Prawda ta, obecna w Kościele od samego początku, potwierdzona dogmatem, stała się źródłem wielkich łask dla świata. Temu właśnie wydarzeniu na progu adwentu w przeddzień Święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny poświęcamy 19. numer Przymierza z Maryją, w którym publikujemy tekst Oscara Vidalai fragment książki prof. Roberta de Mattei Pius IX.

W czas adwentu wprowadza nas Słowo Kapłana, w którym ks. Adam Martyna przypomina nam, czym jest adwent dla katolików i jak winniśmy go przeżywać. Ponieważ zbliżamy się do błogosławionego czasu Świąt Bożego Narodzenia, jako Lekturę Duchową zamieszczamy fragmenty z kazania Doktora Kościoła św. Bonawentury, który opowiada o 12 cudownych wydarzeniach towarzyszących narodzinom Pana Jezusa.

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z najbliższymi, warto przypomnieć sobie więc, jak wspaniałą i zaniedbaną dzisiaj rzeczą jest sztuka rozmowy. Pomoże nam w tym z pewnością tekst Sztuka konwersacji w dziale Rodzina. Jakże często w naszych rodzinach zamiast podjąć ubogacającą i budującą więzi rodzinne rozmowę, bezrefleksyjnie włączamy telewizor - tego zabójcę czasu, który zastępuje nam wszystko.

W cudownym okresie bożonarodzeniowym z przyjemnością sięgamy po opowieści, które przypominają o istnieniu nadprzyrodzoności. Zajrzyjmy zatem z naszymi dziećmi na strony Z dziecięcej biblioteczki, na których publikujemy tekst Dzieciątko Jezus, przyjdź!

Oprócz tego polecamy Święte Wzory, w których wspominamy wspaniałą postać misjonarza św. Franciszka Ksawerego oraz Środowiska - Zwyczaje - Cywilizacje, gdzie tym razem analizujemy portret św. Jana Bosko. Życzymy owocnej lektury.

W Jezusie i Maryi

Sławomir Skiba,
redaktor naczelny
Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!