Pikieta TFP przed Parlamentem Europejskim

2011-06-24 00:00:00
Pikieta TFP przed Parlamentem Europejskim

W środę, 22 czerwca Federacja Pro Europa Christiana zorganizowała pikietę przed Parlamentem Europejskim, inicjując akcję zbierania podpisów pod petycją w sprawie ogłoszenia 2 marca Światowym Dniem Zwalczania Christianofobii.

Ubrani w swoje odświętne czerwone kapy ze złotym lwem, członkowie bratnich Stowarzyszeń Obrony Tradycji Rodziny i Własności rozdawali ulotki na Placu Luksemburskim w Brukseli. Zbierali także podpisy pod petycją, domagającą się uznania 2 marca za  Światowy Dzień Zwalczania Christianofobii.

2 marca br. został zamordowany  pakistański minister ds. mniejszości, który przyznawał się do religii chrześcijańskiej, Shahbaz Bhatti.

Według organizatorów kampanii, co 5 minut na świcie ginie chrześcijanin, co sprawia, że christianofobia jest najgorszym złem współczesnych czasów, a władze nic nie robią, by uporać się z tym problemem.

Aby zatrzymać zabijanie tysięcy niewinnych ludzi, Federacja Pro Europa Christiana wystosowała publiczny apel do Sekretarza Generalnego ONZ. Napisano w nim m.in.: "Krew męczenników jest nasieniem chrześcijaństwa, ale to nie powód, aby tak dużo tej krwi było przelewanej. Nie można stać z założonymi rękami.”

Autorzy apelu zwrócili uwagę na długą listę współczesnych męczenników za wiarę np. Shahbaz Bhatti, Imran Masih, Azji Bibi. Są to niewinne ofiary fanatyków. Członkowie TFP wezwali do działania. Ich zdaniem ustanowienie i promowanie Światowego Dnia Zwalczania Christianofobii pozwoli niejako uczulić opinię publiczną, ruchy społeczne, decydentów i media na wszelkie akty agresji wobec wyznawców Chrystusa. Chodzi o zabójstwa, ale także kradzieże, niszczenie kościołów, tworzenie wystaw bluźnierczych, dyskryminowanie na rynku pracy, brak szacunku dla prawa do sprzeciwu sumienia itp.

 „Chrystianofobia nie zatrzymuje się na granicach Turcji. Jest prowadzona przez nasze rządy i instytucje europejskie” – zwrócono uwagę w petycji.  „Wojujący sekularyzm chce zmarginalizować chrześcijan, uczynić ich obywatelami drugiej kategorii” - dodano. Ustanowienie Dnia Zwalczania Christianofobii ma także pomóc chrześcijanom w walce o zachowanie swoich praw.  

Źródło: Pro Europa Christiana, AS.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.
W niedzielę 12 maja w dwóch miejscowościach obwodu lwowskiego – w Pnikucie i w Krukienicach – będzie można wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu i ucałować relikwie maronickiego zakonnika, którego kanonizacji dokonał 9 października 1977 roku papież Paweł VI. O libańskim duchownym i świętym opowie działacz pro life i obrońca wartości katolickich Jacek Kotula z Podkarpacia. Niedzielne prelekcje to pierwsze spotkania przygotowane przez Klub „Polonia Christiana” na Ukrainie.
Jacek Kotula wraz z Klubem "Polonia Christiana" zapraszają na kolejny fascynujący cykl spotkań, poświęconych życiu i cudom świętego Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego. Już wkrótce opowie o nim w Iwoniczu Zdroju, Rymanowie Zdroju i Babicy koło Rzeszowa.
Niezłomna osobowość, wielki patriotyzm i pełne oddanie Ojczyźnie – tymi słowami można określić postawę rotmistrza Witolda Pileckiego, który czynnie walczył o wolną Polskę w I i II wojnie światowej, w wojnie polsko – bolszewickiej oraz z władzą komunistyczną po 1945 roku. Na dwa spotkania z dr Anną Mandrelą, poświęcone tematowi kształtowania cnót i charakteru na przykładzie Pileckiego, zapraszają Kluby „Polonia Christiana” do Olsztyna i Elbląga.