Po raz dziesiąty w historii i po raz trzeci w Polsce – Letnia Akademia Stowarzyszeń TFP. ZOBACZ VIDEO!

2014-07-28
Po raz dziesiąty w historii i po raz trzeci w Polsce – Letnia Akademia Stowarzyszeń TFP. ZOBACZ VIDEO!
Po raz dziesiąty w historii odbyła się Letnia Akademia Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Uczestniczących w konferencji młodych katolików z różnych stron świata gościł ponownie Zamek Królewski w podkrakowskich Niepołomicach. Wśród uczestników nie zabrakło członków i przyjaciół stowarzyszeń TFP z Brazylii, Argentyny, USA, Francji, Niemiec, Włoch, Węgier, Holandii, Irlandii, Litwy i innych krajów. Liczną grupę stanowili także goście Instytutu Ks. Piotra Skargi z różnych stron Polski.

Konferencja odbyła się w dniach 23-27 lipca 2014 roku. Tegoroczną Akademię zaszczyciły swoją obecnością liczne osobistości, na czele z gościem specjalnym - JE biskupem Atanazym Schneiderem z Kazachstanu. Wśród przedstawicieli duchowieństwa nie zabrakło także ks. Prałata Romana Kneblewskiego z Bydgoszczy. Warto odnotować również obecność prezydenta Federacji Pro Europa Christiana Caio Xaviera da Silveiry oraz księcia Paula von Oldenburga – dyrektora biura tejże federacji w Brukseli.

Na początku pierwszego dnia obrad przybyłych gości przywitał prezes Instytutu Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak. Inauguracyjny wykład wygłosił JE bp Schneider. Mówił o wybranych aspektach życia i nauczania świętego papieża Piusa X. Opisał stanowisko świętego wobec wielu spraw i problemów, które Kościół Katolicki napotkał na początku dwudziestego stulecia, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska modernizmu i jego wpływu na cywilizację chrześcijańską. W wystąpieniu nie zabrakło cytatów z encyklik i pism świętego papieża. Tego samego dnia miały miejsce m.in. wykłady: członka zarządu Instytutu Ks. Piotra Skargi – Arkadiusza Stelmacha (Porządek we wszechświecie jako odbicie doskonałości Boga. Fundamenty Chrześcijańskiej Cywilizacji); badacza francuskiego TFP - Jose Antonio Urety (Przegląd współczesnego pola rewolucyjnego od punktu wyjścia Rewolucji i Kontrrewolucji).

W kolejnych dniach nie zabrakło licznych wykładów, poświęconych m.in. myśli dr Plinio Correi de Oliveiry, różnym etapom procesu Rewolucji, historii chrześcijaństwa. Każdego dnia, oprócz wykładów, miały miejsce także prezentacje i prace w grupach. Uczestnicy konferencji nawiedzili również Korzkiew i znajdujący się tam średniowieczny zamek.

Zapraszamy do obejrzenia dwóch relacji filmowych z wydarzenia: 

AKADEMIA LETNIA TFPPiotrSkarga.pl
Do Wrocławia zapraszamy na środę 27 października, na pokaz filmu pt. „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?”. Natomiast na czwartek 28 października warto zarezerwować czas na spotkanie z dr. Mariuszem Błochowiakiem z „Ordo Medicus” w Poznaniu, gdzie będzie można wiele dowiedzieć się o przemilczanych w mass mediach informacjach o tzw. pandemii koronawirusa. Gospodarzami obydwu spotkań będą miejscowe Kluby „Polonia Christiana”.
Redaktor Rafał Ziemkiewicz niedawno osobiście przekonał się, że trend ograniczenia wolności – przed którym często ostrzegał – dotknął także jego – został zatrzymany za poglądy na londyńskim lotnisku Heathrow odwożąc córkę na studia w Anglii. Znany pisarz i publicysta właśnie wydał książkę pt. „Strollowana rewolucja”, która trafia na rynek w rewolucyjnym dla świata okresie. Znany z ciętych ripost i figur retorycznych redaktor będzie na pewno ciekawym prelegentem i dyskutantem na poniedziałkowym (25 października, godz. 17.00) spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie.
Zmiany kulturowe po II wojnie światowej, infiltracja lewicowej myśli do hierarchów i duchownych Kościoła Rzymskiego i jego protestantyzacja (szczególnie na Zachodzie), odchodzenie od moralności chrześcijańskiej i otwarcie się na grzech – tak wiele tematów zawartych w kilkudziesięciominutowym filmie, którego powstanie będzie służyć stanięciu w prawdzie i obronie wspólnoty katolickiej, nie tylko w Polsce. Film ten powstał dzięki Przyjaciołom i Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, pragnącym mieć swój wkład w obronę i odnowę Kościoła.
W najbliższy czwartek, 28 października o godz. 18.30, w Auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie o misji, jaką w Kościele Rzymskim ma do spełnienia Kościół w Polsce, będzie można porozmawiać z redaktorem naczelnym „PCh24.pl” i „PChTV” Krystianem Kratiukiem. Pomni słów wyniesionej na ołtarze Św. Faustyny nie możemy mieć wątpliwości, że znad Wisły powinna wyjść iskra, która rozpali na nowo wiarę i odnowi chrześcijaństwo.
Papież Benedykt XVI mówił o „klice homoseksualnej w Kościele”, papież Franciszek o „homolobby”. W Polsce mamy ostatnio do czynienia z ujawnianymi aktami pedofilii, których sprawcami są duchowni. Przenikanie do organizmu Kościoła Katolickiego ludzi żyjących w grzechu jest bolesne szczególnie wówczas, gdy są nimi pasterze, od których oczekujemy przeprowadzenia nas przez życie doczesne do zbawienia. Oczyszczeniu Kościoła i obronie naszej wspólnoty przed złem będzie służył film „Lawendowa mafia”, na którego premierowy pokaz zapraszamy w najbliższy wtorek 19 października na godzinę 18.00 do kina „Kijów” w Krakowie. „Lawendowa mafia” ujawnia mechanizmy i grupy lobbingowe, które pedofilię wprowadziły do organizmu Kościoła.