Po raz trzeci ofiarowaliśmy św. Ricie tysiąc róż! Szczególna prośba od rektora Sanktuarium

lipiec 2021
Po raz trzeci ofiarowaliśmy św. Ricie tysiąc róż! Szczególna prośba od rektora Sanktuarium

Po raz trzeci ofiarowaliśmy św. Ricie tysiąc róż! Szczególna prośba od rektora Sanktuarium

29 lipca, w ostatni czwartek miesiąca, znowu ofiarowaliśmy w Sanktuarium św. Rity w Cascii tysiąc róż od Przyjaciół Stowarzyszenia. Razem z nimi zawieźliśmy 27 657 kart z prośbami i podziękowania od polskich katolików do tej wielkiej Świętej.

Tym razem tysiącem róż udekorowaliśmy nie ołtarz, lecz kaplicę z urną św. Rity, w której spoczywa odporne na naturalne procesy ziemskie ciało mniszki. 29 lipca o godz. 18:00 w Sanktuarium św. Rity w Cascii została odprawiona Msza Święta, podczas której ofiarowaliśmy wszystkie sprawy zapisane na kartach odesłanych przez naszych Dobrodziejów.

Rektor Sanktuarium św. Rity w Cascii o. Luciano De Michieli jest pod wrażeniem siły kultu włoskiej mniszki w odległej Polsce. Na jego prośbę zmieniamy nieco nasze plany: odtąd dekorujemy kościół różami nie 22. dnia każdego miesiąca, lecz w ostatni czwartek – kiedy odbywają się tam specjalne celebracje: śpiewana jest Litania do św. Rity i odbywa się procesja do jej grobu. Dzięki temu jeszcze więcej wiernych będzie mogło zobaczyć ten dar składany przez polskich czcicieli św. Rity za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi! Tak napisał nam o tym o. Michieli:

 

„Ponawiam wyrazy wdzięczności ze strony braci i mniszek za oddanie św. Ricie i różany hołd w jej Sanktuarium. Pragnę przy tym zaproponować Wam małą zmianę Waszej pięknej inicjatywy. (...) Byłoby miło, gdyby piękno Waszych kwiatów upiększało Sanktuarium w ostatni czwartek miesiąca, w dzień, w którym przybywa jeszcze więcej pielgrzymów, gdy pod koniec wieczornej Mszy Świętej następuje przejście do urny Świętej, jak to się dzieje tylko podczas nowenny. (...) Byłoby miło, gdyby tak wielu innych czcicieli mogło cieszyć się pięknem Waszego cennego i pachnącego daru dla św. Rity! Bardzo się cieszymy, że upiększacie nasze Sanktuarium swoim cudownym darem róż!”.