Podpisy z petycji "Nie oddamy aut!" dostarczone do Kancelarii Premiera!

2022-12-06 00:00:00
Podpisy z petycji "Nie oddamy aut!" dostarczone do Kancelarii Premiera!
We wtorek 29 listopada 2022 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi złożyli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie wyjątkową przesyłkę. Specjalnie oznaczone pudło zawierało nieco ponad 27 tysięcy podpisów, pochodzących od osób, które poparły i podpisały petycję do polskiego rządu o interwencję wobec przyjęcia przez Polskę szkodliwych przepisów "ekologicznej" agendy, narzucanej krajom członkowskim przez organy Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, iż akcję "Nie oddamy aut" od ponad trzech miesięcy prowadzimy poprzez stronę internetową nieoddamyaut.pl, na której niezmiennie dostępna jest do podpisania i wysłania drogą elektroniczną petycja kierowana do premiera Mateusza Morawieckiego oraz wszystkich członków rządu. W petycji tej domagamy się stanowczej reakcji Rady Ministrów na decyzję Parlamentu Europejskiego z czerwca tego roku, który zatwierdził propozycje Rady UE skupione w "Agendzie 2050". Propozycje te pozwalają organom unijnym naciskać na podjęcie decyzji (lub nawet je wymusić w razie oporu) przez kraje członkowskie w zakresie rezygnacji z produkcji i rejestracji samochodów spalinowych od 2035 roku.

Inicjatywa podjęta przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zyskała dużą popularność wśród społeczności internautów. Do końca listopada podpisało ją ponad 27 tysięcy osób. Niemal wszystkie z tych podpisów udało się wydrukować i wraz z treścią samego apelu, złożyć w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Pudło z podpisami na ręce pracowników KPRM przekazał Dyrektor Działu Kontaktów Publicznych Stowarzyszenia Piotr Kucharski.

Warto nadmienić również, iż pod koniec października, w związku z postępowaniem legislacyjnym prowadzonym przez Radę Miasta Krakowa, uruchomiona została dodatkowa petycja ("Ulice dla mieszkańców - nie oddamy Krakowa"), skierowana tym razem do władz lokalnych, na czele z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim. Apel ten, dotyczący groźby wykluczenia z ruchu po obszarze Krakowa kilkuset tysięcy pojazdów, podpisało blisko 4 tys. mieszkańców Krakowa i Małopolski. Ich podpisy również zostały wydrukowane i złożone. Miało to miejsce podczas sesji Rady Miasta w dniu 23 listopada 2022 r. Podpisy wraz z treścią petycji złożył wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba, który tego dnia także zabrał głos w toku dyskusji nad projektem uchwały o tzw. Strefie Czystego Transportu, a więc bezpośrednio w sprawie, której dotyczyła krakowska petycja.

PiotrSkarga.pl
To najbardziej radosny moment w roku dla każdego katolika. Dlatego też, z okazji Świąt Wielkiej Nocy A.D. 2024, zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pragnie wszystkim Państwu złożyć życzenia. Zachęcamy do lektury ich treści.
Ze smutkiem zawiadamiamy, iż zmarł wieloletni Przyjaciel Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi i środowisk Tradycji katolickiej w Polsce - ksiądz prałat Roman Kneblewski. Od lat zmagał się z chorobami i urazami, a ostatnie dni spędził w szpitalu. We wtorek skończył 72 lata.
„Jaki jest ostateczny cel antykultury? W pierwszą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” to tytuł konferencji, której temat jest niezwykle aktualny w dzisiejszych czasach. To wydarzenie komplementarne pod kątem wykładów i debat prowadzonych przez znawców problemu, idących wbrew lewicowej dekonstrukcji naszego życia społecznego i porządku moralnego. Zapraszamy do rejestracji udziału w konferencji, która odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 roku w Warszawie.
Zapraszamy wszystkich Państwa na kontynuację cyklu wykładów prof. Roberta Ptaszka w ramach spotkań naszego warszawskiego Klubu. Tym razem znany i ceniony badacz przybliży nam problem herezji kwietyzmu. Ten negujący tradycyjne nauczanie Kościoła pogląd powraca z kolejnymi falami zachwytu trendami ponowoczesności.
Pewne tematy po prostu trzeba podjąć, szczególnie gdy chodzi o sprawy najważniejsze. Dlatego zapraszamy Państwa na wyjątkową debatę, połączoną z promocją najnowszego numeru „Polonia Christiana”. W jakiej Polsce chcemy żyć w przyszłości? Jaką Ukrainę będziemy mieć za naszą wschodnią granicą? Na ile poważne będzie zagrożenie rosyjskie i w jakim stopniu jest w stanie przeciwdziałać mu państwo z wyludniającym się narodem i milionami imigrantów?