Ponad 100 Różańców publicznych

styczeń 2017
Ponad 100 Różańców publicznych

Ponad 100 Różańców publicznych

W ramach akcji „Sto Różańców publicznych na 100-lecie Objawień w Fatimie” członkowie działającej przy Instytucie Ks. Piotra Skargi Krucjaty Młodych zorganizowali publiczne spotkania modlitewne. Odważnie modlili się na różańcu w centralnych punktach polskich miast, zachęcając tym samym bliźnich do otwartego przyznawania się do wiary katolickiej.

 

Z okazji setnej rocznicy Objawień Fatimskich Krucjata Młodych zorganizowała publiczne Różańce w całej Polsce. Młodzi pojawili się między innymi na Krupówkach w Zakopanem, na opolskim Rynku, pod Wałami Chrobrego w Szczecinie i w wielu innych miastach.

 

Za Różaniec chwytał Lublin i Rzeszów – piszą na swojej stronie internetowej młodzi działacze – na modlitwie gromadził się Gdańsk pod budynkiem rady miasta, a krakowscy katolicy wychodzili na Rynek; na Śląsku (Górnym i Dolnym) do modlitwy stawały Gliwice, Ruda Śląska, Wrocław i Katowice, a północny wschód dumnie reprezentował Białystok.

 

Do modlącej się młodzieży dołączały osoby w różnym wieku, reprezentujące różne zawody, w tym również duchowni – księża, klerycy i zakonnicy.

 

Krucjata nabrała takiego rozpędu, że młodzi znacznie przekroczyli założoną liczbę 100 Różańców, gromadząc się aż 149 razy. We wspólnych modlitwach wzięło udział łącznie ponad 14 tysięcy osób. Organizatorzy podkreślają, że akcja nie doszłoby do skutku, gdyby nie zaangażowanie rzeszy katolików rozsianych po całej Polsce. Duży wkład w jej powodzenie miała np. antyaborcyjna Fundacja PRO - Prawo do Życia.

 

Ta inicjatywa polskiej katolickiej młodzieży, razem z innymi akcjami Instytutu mającymi na celu uczczenie 100. rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie, została doceniona przez rektora Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie, który oficjalnie podziękował Instytutowi za propagowanie Orędzia Maryi i wszystkie kampanie, które temu służyły. 

 

Przeczytaj więcej na www.PCh24.pl.