Potomek cesarzy: do Niemiec powinna wrócić monarchia!

2012-03-15 00:00:00
Potomek cesarzy: do Niemiec powinna wrócić monarchia!

Przedstawiciel domu Hohenzollernów zachęca: władza królewska lepiej odpowiada społecznym potrzebom. Wśród Niemców rośnie zainteresowanie monarchią.

Książe Filip Kirył, praprawnuk cesarza Wilhelma, udzielił gazecie "Die Zeit" wywiadu w którym odniósł się do kondycji niemieckiej prezydentury i zalet monarchii. Arystokrata zaznaczył, że monarcha jest instytucją zupełnie niezależną, wykluczającą dwuznaczności, które doprowadziły Christiana Wulffa do rezygnacji z urzędu. Wulff, prawnik i działacz Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, zrezygnował z  urzędu po ujawnieniu jego dwuznacznych związków z biznesem. Były prezydent przyjmował między innymi bilety lotnicze od swoich przyjaciół. -Król jest odporny na takie przypadki - stwierdził książę - Albo miałby dawną własność rodową albo apanaż i byłoby poniżej jego godności przyjmować prezenty od przyjaciół.  
 
To kolejne z wypowiedzi wpisujących się w rosnącą popularność pruskiej rodziny królewskiej. Jak wskazują komentatorzy, wynika to w dużej mierze z zainteresowania, z jakim spotkał się ślub księcia Williama i Kate Middleton. - Zmieniamy się, gdy nasze serca są dotykane - zauważa arystokrata. W trakcie minionych mistrzostw świata w piłce nożnej  ujawniło się tak wiele nieskomplikowanych przejawów narodowej świadomości, że sarkający intelektualiści nie byli w stanie zrozumieć własnego kraju. Tymczasem władza monarsza trafia w takie właśnie potrzeby.
 
Według księcia, samo zainteresowanie, jakim cieszy się rodzina królewska, odgrywa pozytywną rolę w podzielonym pod wieloma względami społeczeństwie. - Kiedy, jak obecnie w Szwecji, rodzi się nowy członek królewskiej rodziny, wywołuje to radość w całym kraju. Nawet premier mówił wtedy o szczęśliwym dniu. Serce ma o wiele większy wpływ niż apele ministra spraw społecznych o równoważenie pracy i życia rodzinnego.


źródło: thelocal.de
mat
 
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.