Prezes Sławomir Olejniczak u abp. Marka Jędraszewskiego

2019-09-04 00:00:00
Prezes Sławomir Olejniczak u abp. Marka Jędraszewskiego

Wtorek trzeciego września to szczególna data dla wszystkich uczestników akcji „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!”. Tego dnia prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał metropolicie krakowskiemu wyjątkową księgę poparcia. Znalazły się w niej nazwiska 55 tysięcy osób, które za pośrednictwem portalu popierajmy.pl stanęły w obronie arcybiskupa i wyraziły z nim solidarność.

 

Podczas Mszy świętej celebrowanej w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego arcybiskup Marek Jędraszewski wygłosił homilię, w której wskazał, że groźną niegdyś „czerwoną zarazę” zastąpiła inna, również niebezpieczna – „tęczowa zaraza”. Po tych słowach na metropolitę krakowskiego spadła fala krytyki – często niesprawiedliwej, a nawet chamskiej i brutalnej. Niestety w ataku na pasterza Kościoła katolickiego w Krakowie – mieście papieskim, królewskim i uniwersyteckim – uczestniczył nie tylko lewicowo-liberalny establishment polityczno-dziennikarski, ale również niektórzy przedstawiciele środowiska „katolików otwartych”.

 

W odpowiedzi na nagonkę skierowaną przeciw wiernemu Prawdzie metropolicie krakowskiemu wydawany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej portal popierajmy.pl uruchomił akcję „Murem za arcybiskupem Jędraszewskim!”. Solidarność z hierarchą odważnie ostrzegającym przed współczesnymi zagrożeniami wyraziło ponad pięćdziesiąt pięć tysięcy osób.


Pięćdziesiąt pięć tysięcy nazwisk osób wspierających arcybiskupa znalazły się w wyjątkowej księdze poparcia. We wtorek trzeciego września prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał ją abp. Markowi Jędraszewskiemu.



Arcybiskup Marek Jędraszewski podziękował organizatorom akcji oraz osobom z Polski i całego świata, które wyraziły wsparcie dla metropolity krakowskiego.

PiotrSkarga.pl

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.