Prof. Chodakiewicz w Radomiu - relacja i galeria ze spotkania

2013-06-03 00:00:00
Prof. Chodakiewicz w Radomiu - relacja i galeria ze spotkania

W środę 29 maja w godzinach popołudniowych odbyła się w Radomiu kolejna prelekcja prof. Marka Jana Chodakiewicza z cyklu „O prawicy i lewicy”. Znany polski historyk, mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych, opisał ewolucję ideową nowych ruchów lewicowych i genezę pewnych utopijnych koncepcji, które w finale sprowadzały się do barbarzyńskich i antychrześcijańskich postulatów.


Wrogość wobec tradycji, rodziny i własności prywatnej odnajdujemy w dziejach sekt gnostyckich z II w. po Chrystusie, u ideologów oświecenia, w rewolucji francuskiej, w torii i praktyce socjalistów utopijnych, bolszewików i niemieckich narodowych socjalistów – wskazał prof. Chodakiewicz. Barwnym obrazowym językiem ukazał obszerne dossier na temat intelektualnych dziwactw i moralnych wykroczeń oraz zbrodni protoplastów dzisiejszej lewicy.

Jako przykład genezy skrajnie rewolucyjnych poglądów na społeczeństwo, prelegent przywołał m.in. postać XVIII-wiecznego francuskiego socjalisty i wolnomularza: Książę de Saint Simon uznał, że niepotrzebna jest apokalipsa, niepotrzebna jest rewolucja krwawa, ale mówił, że potrzebne są autonomiczne komuny, do których każdy będzie chciał się zapisać. Zasadą miała być w nich konfiskata własności prywatnej i kolektywizacja kobiet – opisywał prof. Chodakiewicz.

Spotkanie odbyło się w ramach Klubu "Polonia Christiana", wzięło w nim udział ok. 60 osób. Była to także okazja do zaprezentowania nowej publikacji profesora, zatytułowanej „O prawicy i lewicy”. Po prelekcji wielu ze słuchaczy skorzystało z możliwości zadania pytania prelegentowi.

Kolejna okazja do spotkania z prof. Chodakiewiczem 18 czerwca we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy!
 
 
PiotrSkarga.pl
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.