Prof. Ryba powraca! Zapraszamy do Radomia na spotkanie Klubu „Polonia Christiana”

2024-06-05 00:00:00
Prof. Ryba powraca! Zapraszamy do Radomia na spotkanie Klubu „Polonia Christiana”
W środę 12 czerwca powinny być już znane oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. O tym, jak wysoka jest to stawka, a także jakie konsekwencje w wymiarze cywilizacyjnym niesie ze sobą taki lub inny układ mandatów w polskiej delegacji do unijnej legislatywy, będzie mówił prelegent naszego najbliższego „Klubu” w Radomiu - prof. Mieczysław Ryba.

Wraz ze współorganizatorem spotkania - Klubem Inteligencji Katolickiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - zapraszamy wszystkich Państwa na ciekawe spotkanie Klubu „Polonia Christiana” zatytułowane: „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Spotkanie, które może przynieść już pierwsze odpowiedzi w zakresie kierunku, w jakim podążać będzie Unia Europejska, a także w zakresie rozstrzygnięć co do statusu Polski w nowej kadencji Parlamentu Europejskiego. Czy czeka nas jedynie niewielka korekta rozkładu głosów i wizerunkowe pudrowanie” niszczących cywilizację i suwerenność krajów członkowskich metaprojektów unijnych? A może będzie to kadencja wstrząsu dla lewicowej większości i zarazem okazja do realnego dojścia do głosu sił konserwatywnych i narodowych, które pozostają sceptyczne wobec takiej wizji Europy?

Nasz prelegent dał się poznać jako wybitna osobowość świata nauki i zarazem wnikliwy komentator spraw publicznych. Wszak prof. Mieczysław Ryba to historyk, autor licznych książek i artykułów naukowych, pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, a także członek Kapituły Orderu Odrodzenia Polski. W 2015 r. został odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jesteśmy przekonani, że jego referat w świetle tych rozstrzygnięć nabierze nowego znaczenia.

A zatem, spotkajmy się w Radomiu już 12 czerwca 2024 roku! Zapraszamy Państwa na godz. 18:15 do sali Domu Parafialnego Katedry Radomskiej przy ul. Sienkiewicza 13 (wejście od podwórza). Uprzejmie prosimy o przekazanie tej informacji Państwa bliskim i znajomym.

Wydarzenie organizują Klub „Polonia Christiana” w Radomiu oraz Klub Inteligencji Katolickiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Radomiu. Wstęp wolny!



piotrskarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.