Przyjdź na Publiczny Różaniec i pomódl się z nami – oto daty, godziny i miejsca

2017-11-30 00:00:00
Przyjdź na Publiczny Różaniec i pomódl się z nami – oto daty, godziny i miejsca
Krucjata Młodych wraz z Instytutem Ks. Piotra Skargi kontynuuje dzieło organizacji publicznych Modlitw Różańcowych w największych miastach Polski. W grudniu zapraszamy na siedem takich wydarzeń.

Publiczne Różańce cieszą się wśród wiernych rosnącym zainteresowaniem. Jest to praktyka obecna w wielu innych krajach, m. in. w zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych. Jeśli zatem ten piękny, katolicki obyczaj może rozkwitnąć w dużo trudniejszych dla katolickiej mniejszości warunkach bytowania zachodnich społeczeństw, dlaczego nie mógłby rozkwitnąć na stałe w naszym kraju?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest obecność i ofiara modlitewna. Poniżej zamieszczamy listę miast, w których w miesiącu grudniu organizowane są publiczne Modlitwy Różańcowe.
 

2 grudnia 2017 (sobota): Bytom – Publiczny Różaniec,na Rynku, godz. 12:00.
 

3 grudnia 2017 (niedziela): Warszawa – Publiczny Różaniec, ul. Krakowskie Przedmieście 64, godz. 19:00.

4 grudnia 2017 (poniedziałek): Słupsk – Publiczny Różaniec w intencji zadośćuczynienia za grzech sodomii i jego promocję, przed Urzędem Miasta, godz. 16:30.

9 grudnia 2017 (sobota): Wrocław – Publiczny Różaniec, Rynek przy szklanej fontannie, godz. 16:00.

12 grudnia 2017 (wtorek): Białystok Publiczny Różaniec, Rynek Kościuszki, godz. 19:00.

13 grudnia 2017 (środa): Kraków Publiczny Różaniec,Rynek Główny przy kościele św. Wojciecha, godz. 17:00.

13 grudnia 2017 (środa): Gdańsk Publiczny Różaniec, przed Nowym Ratuszem, ul. Wały Jagiellońskie 1, godz. 17:30.

Jak mawiał błogosławiony papież Pius IX, „Dajcie mi armię modlących się na Różańcu, a podbiję świat!”.

Serdecznie zapraszamy!



PiotrSkarga.pl


Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.