Rekolekcje w sieci coraz bardziej popularne

2012-03-05 00:00:00
Rekolekcje w sieci coraz bardziej popularne

"Projekt życie", "Muszę być w drodze", "Kryzys szansą od Boga", "Żyć bardziej" - to tylko niektóre spośród rekolekcji wielkopostnych dostępnych w Internecie.

Wirtualne rekolekcje oferują w Polsce zgromadzenia zakonne, portale religijne jak i poszczególni duchowni. Materiały do pobrania, filmy i teksty rozważań - to pomoce udostępniane Internautom. Jak wskazują duchowni, ta forma komunikacji cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Specjalny program duszpasterski przygotowali w tym roku benedyktyni, franciszkanie, dominikanie i jezuici. 
 
Choć zakonnicy doceniają możliwości duszpasterskie związane z nowymi technologiami, wskazują również na ważne ograniczenia.  - Najważniejszą rzeczą w dobrym przeżyciu rekolekcji nie jest dobry rekolekcjonista, ale przede wszystkim czas na modlitwę i osobiste spotkanie z Bogiem. Do tego potrzeba ciszy, milczenia, samotności, oderwania się od tego, czym żyje się na co dzień, a tego nie da się osiągnąć, słuchając rekolekcji przez Internet, w biegu - mówi o. Grzegorz Góra, karmelita bosy z Gorzędzieja koło Tczewa w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

 
Źródło: rp.pl
mat
 
Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.