Spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem w Krakowie

2025-01-10 00:00:00
Spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem w Krakowie

W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.

 

Bp Athanasius Schneider to postać znana z niezłomnej obrony wiary i tradycji Kościoła. W swojej książce odpowiada na najważniejsze pytania współczesnych wiernych: jak wierzyć, żyć i modlić się w świecie pełnym wyzwań? „Credo” to publikacja, która prowadzi czytelnika od podstaw wyznania wiary, przez moralność i modlitwę, aż po sakramenty. Autor nie unika również tematów trudnych i aktualnych, takich jak transhumanizm czy kapłaństwo kobiet.

Przypomnijmy, że podczas XXI Kongresu Konserwatywnego jesienią 2024 roku miało miejsce wręczenie Nagrody im. Ks. Piotra Skargi bp Athanasiusowi Schneiderowi. O laureacie nagrody tak mówiono wówczas w laudacji: W czasach zamętu i apostazji na niespotykaną dotychczas w historii skalę, w epoce kryzysu doktrynalnego i dyscyplinarnego we wnętrzu Świętego Kościoła Katolickiego jest Ksiądz Biskup pasterzem niezłomnym, wiernym synem Kościoła i strażnikiem apostolskiej Tradycji niestrudzenie broniąc depozytu wiary, świętości sakramentów i hierarchicznego porządku Kościoła Katolickiego.

Jego Ekscelencja jest autorem książek Christus Vincit. Tryumf Chrystusa nad mrokami czasów, Msza katolicka, Corpus Christi oraz licznych wypowiedzi i wywiadów takich jak w książce Wiosna Kościoła, która nie nadeszła. W swoich książkach broni zwłaszcza czci do Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, tradycyjnej Mszy Świętej i odwiecznego nauczania Kościoła.

Jako odważny następca apostołów JE Ks. Bp Athansius Schneider strzegąc prawdy, z miłości do Mistycznego Ciała Chrystusa „nastaje w porę i nie w porę” i za przykładem św. Pawła o prawdę potrafi się upominać nawet w trakcie bezpośrednich rozmów z papieżem, napominając i zachowując przy tym synowskie oddanie i prawdziwą troskę o Urząd Piotrowy oraz zachowanie więzi z Namiestnikiem Chrystusowym. Z prawdziwą troską o dusze, z roztropnością i miłością pasterza Kościoła potrafi wykazywać błąd i wzywać do modlitwy za błądzących, upominać się o zagrożone błędami dusze tak poszczególnych wiernych, duchowieństwa, jak i samego papieża.

 

Spotkanie z bp. Schneiderem to niepowtarzalna okazja, aby posłuchać autora właśnie wydanej książki „Credo” na żywo i pogłębić swoją wiedzę na temat doktryny katolickiej.

To również szansa na rozmowę o współczesnych wyzwaniach Kościoła oraz na zakup książek biskupa, w tym najnowszej publikacji „Credo”.

 

Autorskie spotkanie z biskupem Athanasiusem Schneiderem w Krakowie odbędzie się w piątek 17 stycznia 2025 roku o godzinie 18.00 w hotelu Golden Tulip (Kraków – Kazimierz, ul. Krakowska 28). Wstęp wolny. Spotkanie z duchownym z Kazachstanu poprowadzi redaktor naczelny portalu PCh24.pl Krystian Kratiuk.

Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.