Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do poświęcenia się Bożemu Sercu

2020-06-18
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do poświęcenia się Bożemu Sercu

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.

 

Święto Niepokalanego Serca Maryi

Kult Serca Maryi rozwijał się równolegle do kultu Serca Jezusowego, sięgał swymi początkami aż do średniowiecza i uważa się, że przyczynił się on niewątpliwie do ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu.

Kult poszerzały dodatkowo objawienia Maryi, jakie miała święta Katarzyna Laboure, a także objawienia fatimskie. 31 października 1942 roku papież Pius XII poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi, a 4 maja 1944 roku ustanowił Święto Niepokalanego Serca Maryi. W Polsce prymas August Hlond, poświęcił nasz kraj Jej Niepokalanemu Sercu 8 września 1946 roku przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Do Soboru Watykańskiego II święto to obchodzono dnia 22 sierpnia, natomiast po reformie soborowej połączono je z uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, ustanawiając sobotę po niej wspomnieniem Niepokalanego Serca Maryi.

 

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Przypada ona w pierwszy piątek po zakończeniu oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w 2020 roku jest to 19 czerwca.

Została ona ustanowiona po objawieniu się Chrystusa świętej Małgorzacie Marii Alacoque. Patrz! Oto jest Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że poświęciło się do samego końca, aż do całkowitego wyczerpania i udręczenia, aby dać im świadectwo swojej miłości – powiedział jej w 1675 roku Zbawiciel.

100 lat później papież Klemens XIII ustanowił to święto na terenie Królestwa Polskiego, a w 1856 roku papież Pius IX rozszerzył je na cały Kościół.

Czcicielom Swego Najświętszego Serca Jezus obiecał wiele łask. Należą do nich: obietnica zgody w rodzinie, błogosławieństwo wszystkim sprawom i zamiarom czy to, że dusze oziębłe staną się gorliwymi. To tylko trzy z wszystkich dwunastu obietnic, które złożył Chrystus.

Nasze Stowarzyszenie zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w kampanię Zaufaj Bożemu Sercu. Na stronie sercejezusa.pl można zamówić przepiękny pakiet, zawierający wiele prezentów. Należą do nich między innymi:

- Tarcza Najświętszego Serca Jezusowego, która traktowana jako znak pobożności będzie potężną ochroną przed wypadkami, zarazą, chorobami pochodzenia diabolicznego i wszelkimi niebezpieczeństwami;

- Akt osobistego poświęcenia się Bożemu Sercu, który po wypełnieniu zostanie przesłany do sanktuarium NSPJ Paray-le-Monial;

- Broszura, która opisuje kult Serca Jezusowego, obietnice, które złożył Zbawiciel swoim czcicielom oraz modlitwy do Jego Serca.

W sumie w ramach tej kampanii prezenty te otrzymało już 638 042 osoby!

 

PiotrSkarga.pl

Dzięki wsparcia Darczyńców z Polski i zbiórce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Sudanie Południowym zbudowane zostały dwie kaplice pod wezwaniem Chrystusa Króla. Wierni z jednego z najbiedniejszych krajów świata, zmęczonego konfliktami wewnętrznymi, mogą teraz w dobrych warunkach modlić się o pokój w swojej ojczyźnie i przemiany duchowe, bez których trudno sobie wyobrazić spokojne i godne życie.
Młodzi ludzie przygotowujący się do wejścia w dorosłość, ale często już uczestniczący w pełni w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym, niebawem przejmą stery i wezmą na siebie odpowiedzialność za przyszłość Polski. Do jakich wartości będą się odwoływać? Kto będzie dla nich drogowskazem? Jaką przyszłość naszej Ojczyzny będą tworzyć? Na te pytania będziemy starali się znaleźć odpowiedź podczas konferencji pt. „Co się stało z polską młodzieżą?”, która odbędzie się w formule online na kanale PCh24TV. Początek konferencji o godzinie 18:00 we wtorek 8 grudnia.
Współpraca Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego, Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi pięknie zaowocowała. W 2019 roku dzięki hojności Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, w krótkim czasie udało się zebrać aż 200 tysięcy złotych na budowę dwóch kaplic w Sudanie Południowym. Teraz wierni mogą korzystać z tych budynków.
Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski zabrał głos w sprawie tzw. ogólnopolskiego strajku kobiet oraz protestów środowisk radykalnie lewicowych i proaborcyjnych, które od ponad tygodnia odbywają się na ulicach polskich miast, w tym także na ulicach podwawelskiego grodu. Protesty są reakcją wspomnianych środowisk na wyrok Trybunału Konstytucyjnego stwierdzający niezgodność z konstytucją tzw. aborcji eugenicznej.
Niespotykana do tej pory skala agresji wobec wiary katolickiej, świątyń i duchownych przelała czarę goryczy. Już wiemy, że pobłażanie lewackiej ideologii nie prowadzi do łagodzenia podziałów, tylko ośmiela do coraz silniejszych ataków na Kościół Powszechny. Wierni, widząc rosnące zagrożenie zniszczenia dorobku cywilizacji łacińskiej, jednoczą się w grupy samoobrony, które będą bronić wartości chrześcijańskich i świątyń.