Św. Szarbel i Jego cuda - ostatnia szansa w tym roku na udział w wyjątkowej prelekcji. Zapraszamy!

2024-12-05 00:00:00
Św. Szarbel i Jego cuda - ostatnia szansa w tym roku na udział w wyjątkowej prelekcji. Zapraszamy!
Już tylko cztery miejsca pozostały na naszej tegorocznej trasie najpopularniejszej prelekcji hagiograficznej ostatnich lat. Święty Szarbel i jego niezwykłe wstawiennictwo, przejawiające się licznymi cudami, budzi coraz większe zainteresowanie katolików w Polsce. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają na spotkania temu poświęcone do Chodaczowa, Iwonicza Zdroju, Rymanowa Zdroju i Krowicy Samej koło Lubaczowa. 

Opowieści o życiu świętego Szarbela, wzbogacone relacjami z pielgrzymek i podróży do libańskich miejsc związanych ze świętym, cieszą się w Polsce rozsnącą popularnością. Sam kult świętego, za przyczyną którego doszło do wielu uzdrowień, jeszcze do niedawna nie był w naszym kraju szeroko rozpowszechniony. Ten stan rzeczy zmieniają inicjatywy takie jak seria spotkań w ramach Klubów "Polonia Christiana", podczas których ukazujemy postać świętego maronity, wraz z kontekstami historycznymi i relacjami świadków, jak również udostępniamy przybyłym gościom do obejrzenia relikwie św. Szarbela. Pochodzą one bezpośrednio z Libanu - z ziemi, po której święty stąpał i czynił znaki.

Naszym prelegentem podczas tych spotkań jest Jacek Kotula - znany i ceniony badacz żywotów świętych z Bliskiego Wschodu, jak również społecznik i obrońca życia. Osobiście kilkukrotnie odwiedził Liban i miejsca związane ze św. Szarbelem. Dzięki jego staraniom podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” uczestnicy mogą oglądać prawdziwe relikwie świętego.

Drodzy Państwo, to już ostatnia szansa, by w tym roku poznać tę wyjątkową prelekcję i włączyć się do rosnącego grona propagatorów wstawiennictwa świętego Szarbela. Dlatego też Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wraz ze Stowarzyszeniem „Polonia Christiana” zapraszają na spotkania naszych „Klubów” w następujących miejscowościach:

  • 08.12.2024 (niedziela), po Mszach św. o godz. 8:00 i 10:30 - Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Chodaczów 112 (koło Leżajska)

  • 10.12.2024 (wtorek), godz. 16:00 – Sanatorium „Świerkowy Zdrój”, ul. Kulczyckiego 7, Iwonicz Zdrój

  • 10.12.2024 (wtorek), godz. 19:00 – Sanatorium „Świerkowy Zdrój”, ul. Świerkowa 1, Rymanów Zdrój 

  • 15.12.2024 (niedziela), po Mszach św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – Kościół Przemienienia Pańskiego, Krowica Sama 77 (koło Lubaczowa).

Na wszystkie powyższe spotkania tradycyjnie wstęp wolny! Zapraszamy i prosimy zarazem o przekazanie tej informacji Państwa znajomym.


piotrskarga.pl
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.