Szkocja: społeczne pieniądze wydano na rujnowanie życia rodzinnego
2009-02-12 00:00:00

Przypadek adopcji dwojga edynburskich dzieci przez parę homoseksualną spowodował zdecydowaną reakcję Kościoła katolickiego w Szkocji. Jego rzecznik Peter Kearney określił decyzję sądu w tej sprawie jako krzywdzącą i uderzającą w dobro zainteresowanych – informuje „Radio Watykańskie.
Uzależniona od narkotyków matka pięcioletniego chłopca i czteroletniej dziewczynki na okres leczenia oddała dzieci pod opiekę swoich rodziców. Tymczasem - jak podaje „Radio Watykańskie” - lokalna organizacja zajmująca się adopcją i organizowaniem rodzin zastępczych czterokrotnie na drodze sądowej usiłowała bezskutecznie odebrać dziadkom prawo do opieki nad wnukami.
Pracownicy organizacji jako wystarczający powód do rozpoczęcia kidnaperskiej procedury uznali, rzekomo zbyt zaawansowany wiek dziadków, żeby mogli prawidłowo opiekować się wnukami. Dziadek ma 59 lat, a babcia 46.
Nie dając za wygraną, organizacja wynajęła bardzo drogich prawników, którym w końcu udało się przekonać sąd, żeby dzieci zostały odebrane dziadkom i trafiły do tzw. rodziny zastępczej, czyli dwóch żyjących wspólnie pederastów. Przy czym trzeba zaznaczyć, że dziadkowie mieli swoje wnuki tylko czasowo na okres leczenia ich córki i uważają za bardzo naturalne, aby dzieci wzrastały na ten czas u nich niż u dwóch osób tej samej płci, które próbują wmawiać opinii publicznej, że są małżeństwem – czytamy na stronach internetowych „Radia Watykańskiego”.
Dzieje się to w społeczeństwie, w którym, jak wykazuje przeprowadzony ostatnio sondaż, 89 proc. ankietowanych sprzeciwia się przyznaniu parom homoseksualnym prawa do adoptowania dzieci.
Sprawa stała się głośna. Gil Paterson - przedstawiciel szkockiego parlamentu, domaga się ujawnienia informacji, jak przebiegała ta sprawa i ile społecznych pieniędzy wydano na dwuletnią walkę w sądzie.
Źródło: KAI
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.