Szpital w Bogatyni dziękuje za pomoc Instytutu!

2010-09-06 00:00:00
Szpital w Bogatyni dziękuje za pomoc Instytutu!

Delegacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, z prezesem Sławomirem Olejniczakiem, odwiedziła szpital gminny w Bogatyni. Placówka ta otrzymała kilka tygodni temu agregat prądotwórczy ufundowany dzięki ofiarności darczyńców Instytutu.

Przedstawiciele Instytutu skorzystali z zaproszenia dyrekcji Szpitala Gminnego SP ZOZ w Bogatyni i na miejscu zapoznali się z działaniem agregatu. Delegacja została przyjęta przez dyrekcję szpitala. Dyrektor Roman Kulczycki złożył na ręce prezesa Olejniczaka podziękowania za cenny dar Instytutu, który pomaga ratować życie pacjentów tej placówki medycznej.

Sprawny agregat prądotwórczy, jest konieczny nie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych. Bez tego urządzenia niemożliwa jest również normalna działalność placówki. Niedawna powódź spowodowała uszkodzenie sieci energetycznych zasilających szpital w energię elektryczną. Przerwy w dostawie prądu dezorganizowały normalną pracę placówki, która dysponowała wprawdzie własnym agregatem, jednak był on przestarzały i nie mógł sprostać potrzebom szpitala.

W odpowiedzi na apel szpitala Instytut im. ks. Piotra Skargi ufundował agregat prądotwórczy marki HIMOINSA 200 kVA z silnikiem Doosan wraz z zewnętrznym układem sterowania, o wartości 117.500,00 PLN. Urządzenie zostało zainstalowane w piątek 20 sierpnia i od tej pory służy placówce w Bogatyni.

Delegacja Instytutu odwiedziła także miejsca dotknięte powodzią w tym mieście. Spotkała się również z władzami Bogatyni: burmistrzem Andrzejem Grzmielewiczem i zastępcą burmistrza ds. polityki regionalnej Jerzym Stachyrą.

W maju tego roku Instytut im. ks. Piotra Skargi, dzięki hojności swych darczyńców, wsparł także służby ratownicze w Sandomierzu, przekazując im dwa namioty pneumatyczne służące jako polowe punkty sanitarne, a także pojazd typu quad i 10 krótkofalówek.

PiotrSkarga.pl
O losie kobiet, a w szczególności kobiet chrześcijańskich, w kręgu państw muzułmańskich opowie 5 października Konrad Ciempka. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, pod tytułem „Usłysz jej płacz”, w ramach Klubu „Polonia Christiana”, odbędzie się o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 na krakowskim Kazimierzu.
W środę 27 września przypada 411 rocznica odejścia z świata doczesnego ks. Piotra Skargi, wielkiego patrioty i kaznodziei narodu. W imieniu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła oraz pod pomnikiem ks. Piotra Skargi w Krakowie wieńce od członków i sympatyków stowarzyszenia złożyli przedstawiciele zarządu.
Środowiska patriotyczne północnej Polski uczciły 81. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. III Patriotyczny Turniej Piłkarski Pamięci Żołnierzy NSZ, uroczysta Msza Święta, Marsz Pamięci Żołnierzy NSZ ulicami elbląskiej starówki oraz konferencja popularno-naukowa i koncert patriotyczny były doskonalą okazją do wspominania polskich patriotów, których powinniśmy dzisiaj naśladować, szczególnie wobec prób anihilacji naszej tożsamości narodowej i wartości od wieków budujących polskość.
Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.