Szpital w Bogatyni dziękuje za pomoc Instytutu!

2010-09-06 00:00:00
Szpital w Bogatyni dziękuje za pomoc Instytutu!

Delegacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, z prezesem Sławomirem Olejniczakiem, odwiedziła szpital gminny w Bogatyni. Placówka ta otrzymała kilka tygodni temu agregat prądotwórczy ufundowany dzięki ofiarności darczyńców Instytutu.

Przedstawiciele Instytutu skorzystali z zaproszenia dyrekcji Szpitala Gminnego SP ZOZ w Bogatyni i na miejscu zapoznali się z działaniem agregatu. Delegacja została przyjęta przez dyrekcję szpitala. Dyrektor Roman Kulczycki złożył na ręce prezesa Olejniczaka podziękowania za cenny dar Instytutu, który pomaga ratować życie pacjentów tej placówki medycznej.

Sprawny agregat prądotwórczy, jest konieczny nie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych. Bez tego urządzenia niemożliwa jest również normalna działalność placówki. Niedawna powódź spowodowała uszkodzenie sieci energetycznych zasilających szpital w energię elektryczną. Przerwy w dostawie prądu dezorganizowały normalną pracę placówki, która dysponowała wprawdzie własnym agregatem, jednak był on przestarzały i nie mógł sprostać potrzebom szpitala.

W odpowiedzi na apel szpitala Instytut im. ks. Piotra Skargi ufundował agregat prądotwórczy marki HIMOINSA 200 kVA z silnikiem Doosan wraz z zewnętrznym układem sterowania, o wartości 117.500,00 PLN. Urządzenie zostało zainstalowane w piątek 20 sierpnia i od tej pory służy placówce w Bogatyni.

Delegacja Instytutu odwiedziła także miejsca dotknięte powodzią w tym mieście. Spotkała się również z władzami Bogatyni: burmistrzem Andrzejem Grzmielewiczem i zastępcą burmistrza ds. polityki regionalnej Jerzym Stachyrą.

W maju tego roku Instytut im. ks. Piotra Skargi, dzięki hojności swych darczyńców, wsparł także służby ratownicze w Sandomierzu, przekazując im dwa namioty pneumatyczne służące jako polowe punkty sanitarne, a także pojazd typu quad i 10 krótkofalówek.

PiotrSkarga.pl
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.