Ukazał się 69. numer ”Przymierza z Maryją”

2013-04-03 00:00:00
Ukazał się 69. numer ”Przymierza z Maryją”

Do rąk czytelników trafił 69. numer dwumiesięcznika "Przymierze z Maryją". Redaktorzy poruszają w nim szereg problemów dotyczących Kościoła, które ze szczególną intensywnością pojawiły się w ostatnich tygodniach. Na 44 stronach zamieszczono 11 tekstów tematycznych. Nie brakuje także podsumowania ostatnich wydarzeń w Polsce i na świecie, Listów od Przyjaciół oraz specjalnej rubryki poświęconej grupie Apostolatu Fatimy.

W artykule numeru Sławomir Skiba opisuje ostatnie przeżycia, jakich doświadczali wszyscy ludzie wiary w związku z ustąpieniem Papieża Benedykta XVI oraz w kontekście konklawe, którego przebieg obserwowano na całym świecie. "Ileż pytań, lęku i niepewności zrodziło się w milionach dusz, które tamtego poniedziałku dowiedziały się o rychłym odejściu Papieża z piastowanego urzędu" - zauważa zastępca redaktora naczelego "Przymierza". Autor w dalszej części tekstu skupia się jednak na osobie kolejnego Wikariusza Chrystusa, jakim wybrany został kardynał Jorge Mario Bergoglio. Wyraża nadzieję na podjęcie przez Ojca Świętego ogromnego trudu, na pójście drogowskazem, jaki otrzymał od ukrzyżowanego Jezusa święty z Asyżu: "Franciszku, idź odbuduj Mój Kościół, gdyż popada w ruinę!"

Artykuł w całości można przeczytać na stronie "Przymierza z Maryją": http://przymierzezmaryja.pl/Franciszku--odbuduj-Moj-Kosciol,11335,a.html.

W nowym "Przymierzu z Maryją" warto sięgnąć także do działu Rodzina, gdzie przeczytamy o ludziach, którym sakrament małżeństwa pomógł w trudnych chwilach życia. W dziale Blask Kościoła pisze Bogusław Bajor o artystach wywodzących się z Kościoła ich dziełach muzyki, które kształtowały Dobro i Piękno, chwaląc przy tym Boga. Stara się też udzielić odpowiedzi na pytanie o obecny stan tradycyjnej, kościelnej sztuki muzycznej.

Aby zostać czytelnikiem "Przymierza z Maryją", wystarczy odwiedzić stronę  http://www.piotrskarga.pl/piotrskarga,0,0,1,0,C,kor.html, na której zamieszczono formularz dla korespondentów magazynu.    

Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.