Ukazał się 69. numer ”Przymierza z Maryją”

2013-04-03 00:00:00
Ukazał się 69. numer ”Przymierza z Maryją”

Do rąk czytelników trafił 69. numer dwumiesięcznika "Przymierze z Maryją". Redaktorzy poruszają w nim szereg problemów dotyczących Kościoła, które ze szczególną intensywnością pojawiły się w ostatnich tygodniach. Na 44 stronach zamieszczono 11 tekstów tematycznych. Nie brakuje także podsumowania ostatnich wydarzeń w Polsce i na świecie, Listów od Przyjaciół oraz specjalnej rubryki poświęconej grupie Apostolatu Fatimy.

W artykule numeru Sławomir Skiba opisuje ostatnie przeżycia, jakich doświadczali wszyscy ludzie wiary w związku z ustąpieniem Papieża Benedykta XVI oraz w kontekście konklawe, którego przebieg obserwowano na całym świecie. "Ileż pytań, lęku i niepewności zrodziło się w milionach dusz, które tamtego poniedziałku dowiedziały się o rychłym odejściu Papieża z piastowanego urzędu" - zauważa zastępca redaktora naczelego "Przymierza". Autor w dalszej części tekstu skupia się jednak na osobie kolejnego Wikariusza Chrystusa, jakim wybrany został kardynał Jorge Mario Bergoglio. Wyraża nadzieję na podjęcie przez Ojca Świętego ogromnego trudu, na pójście drogowskazem, jaki otrzymał od ukrzyżowanego Jezusa święty z Asyżu: "Franciszku, idź odbuduj Mój Kościół, gdyż popada w ruinę!"

Artykuł w całości można przeczytać na stronie "Przymierza z Maryją": http://przymierzezmaryja.pl/Franciszku--odbuduj-Moj-Kosciol,11335,a.html.

W nowym "Przymierzu z Maryją" warto sięgnąć także do działu Rodzina, gdzie przeczytamy o ludziach, którym sakrament małżeństwa pomógł w trudnych chwilach życia. W dziale Blask Kościoła pisze Bogusław Bajor o artystach wywodzących się z Kościoła ich dziełach muzyki, które kształtowały Dobro i Piękno, chwaląc przy tym Boga. Stara się też udzielić odpowiedzi na pytanie o obecny stan tradycyjnej, kościelnej sztuki muzycznej.

Aby zostać czytelnikiem "Przymierza z Maryją", wystarczy odwiedzić stronę  http://www.piotrskarga.pl/piotrskarga,0,0,1,0,C,kor.html, na której zamieszczono formularz dla korespondentów magazynu.    

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.