Upadek utopii multi-kulti

2013-12-16 00:00:00
Upadek utopii multi-kulti
14. grudnia 2013 r., w Stalowej Woli-Rozwadowie miało miejsce spotkanie z prof. Mieczysławem Rybą, który wygłosił wykład zatytułowany "Upadek utopii multi-kulti". Spotkanie zorganizował Klub Polonia Christiana.

Prof. Ryba zauważył, że "teza o równości kultur i cywilizacji jest głęboko fałszywa. Istnieje bowiem kryterium ich ocen, jest nim sposób w jaki traktują człowieka – stwierdził prof. Mieczysław Ryba, historyk, wykładowca akademicki, były członek Kolegium IPN. – U podstaw utopii multi-kulti stoi relatywizm. Ideologia ta z zaciekłością zaatakowała chrześcijaństwo i pojęcie narodu. One to bowiem są tradycyjnymi zwornikami Europy – zdiagnozował prof. Mieczysław Ryba w swoim referacie pt. „Upadek utopii multi-kulti”.

 - Tylko powrót do tradycji, klasycznej kultury łacińskiej i porzucenie idei multikuturalizmu jest ratunkiem przed katastrofą cywilizacyjną -  uważa prof. Mieczysław Ryba.

Poniżej przedstawiamy fragment tekstu prof. Mieczysława Ryby:

Multikulturalizm jako idea rozwinął się na Zachodzie na skutek rewolucji kulturowej lat 70. i 80. Rozpowszechniana ona była przede wszystkim przez Partię Zielonych i inne grupy lewackie funkcjonujące na Zachodzie. Zjawisku temu towarzyszyła wszechobowiązująca wręcz teza o równości kultur i cywilizacji. Od strony merytorycznej twierdzenie to nie wytrzymuje krytyki, gdyż specyficzne systemy kulturowe zostały też wytworzone przez totalitarne ideologie, a nikt wszak nie twierdzi, że komunizm czy narodowy socjalizm to tak samo dobre systemy kulturowe jak kultura łacińska. Widzimy zatem, że wprost narzuca się rozróżnienie i hierarchia różnych kultur i cywilizacji, a miarą ich oceny jest dobro człowieka (zdefiniowane choćby poprzez prawo naturalne czy też poprzez możliwości rozwoju osoby ludzkiej)...

 

PiotrSkarga.pl

 

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!