USA: 300 tys. ofiar raka piersi spowodowanego aborcją

2011-01-18 00:00:00
USA: 300 tys. ofiar raka piersi spowodowanego aborcją


Od czasu zalegalizowania aborcji w Stanach Zjednoczonych w 1973 r., z powodu raka piersi, rozwijającego się najprawdopodobniej w następstwie dokonanej wcześniej aborcji, zmarło 300 tys. kobiet – uważa znany endokrynolog, prof. Joel Brind z Baruch College w Nowym Jorku.

W 1996 r. profesor Brind opublikował wraz z grupą naukowców artykuł w piśmie „Journal of Epidemiol Community Health”, dowodząc, że kobiety, które wcześniej dokonały aborcji są o 30 proc. bardziej narażone na wystąpienie raka piersi. Ostatnio zaś mówił: – Jeżeli weźmiemy pod uwagę ogólne ryzyko wystąpienia raka piersi, które wynosi 10 proc. (nie licząc aborcji) i podniesiemy go do 30 proc. otrzymujemy 13 proc. ryzyko utraty życia. Wziąwszy pod uwagę 50 mln aborcji dokonanych od czasu wydania orzeczenia Roe przwciw Wade mamy 1,5 mln przypadków wystąpienia raka piersi. Średnio z powodu tego nowotworu umarło od 1973 r. 20 proc kobiet, co w praktyce oznacza, że legalna aborcja spowodowała dodatkowo 300 tys. zgonów z powodu raka piersi – wyjaśnia naukowiec.

Karen Malec, szefowa organizacji „Coalition on Abortion/Breast Cancer”, zajmującej się prowadzeniem akcji uświadamiających wśród kobiet nt. zagrożeń związanych z aborcją twierdzi, że od czasu opublikowania badań prof. Brinda i kolegów pojawiło się wiele innych niezależnych analiz, które potwierdzają, że aborcja zwiększa ryzyko wystąpienia raka piersi.

W ciągu ostatnich 21 miesięcy ukazały się 4 epidemiologiczne badania dot. związku raka piersi z aborcją i jedna analiza. Szacuje się, że od 1957 r. kiedy zauważono ten związek opublikowano już blisko 50 badań epidemiologicznych poświęconych tej kwestii – podkreśla Malec. Według niej, eksperci dowiedli na łamach medycznych pism branżowych, że prawie wszystkie z 20 badań zaprzeczających istnieniu związku raka piersi z aborcją, zawierały poważne błędy (były fałszowane).

Prof. Angela Lanfranchi z Robert Wood Johnson Medical School w stanie New Jersey w 2002 r. zeznawała pod przysięgą w procesie przeciw ośrodkowi Planned Parenthood w Kalifornii. Powiedziała wówczas, że odbyła szereg prywatnych rozmów z różnymi ekspertami, którzy jednogłośnie potwierdzili, że aborcja zwiększa ryzyko wystąpienia raka piersi. Nie chcą oni jednak publicznie o tym mówić, bo jak się wyrazili, jest to sprawa „zbyt polityczna”.

Lanfranchi jako współ-kierownik programu Sanofi-aventis Breast Care, realizowanego w Steeplechase Cancer Center leczyła wiele kobiet cierpiących z powodu raka piersi. W 2010 r. pani doktor została uznana najlepszym lekarzem leczącym raka piersi w Nowym Jorku. 

W artykule, który ukazał się w piśmie „Linacre Quarterly”, Lanfranchi wyjaśniła w jaki sposób zwiększa się ryzyko wystąpienia raka piersi po aborcji. Napisała ona min, że aborcja hamuje naturalne procesy fizjologiczne, dokonujące się w piersiach podczas całego okresu ciąży. Gdy dochodzi do poczęcia produkowana jest gonadotropina, która odpowiada za wzrost poziomu estrogenu i progesteronu. W rezultacie dochodzi do podwojenia ilości tkanek piersi typu 1 i 2, w których może rozwijać się rak. Po 20 tygodniu ciąży pojawia się kolejny hormon odpowiedzialny za produkcję mleka. Zdaniem prof. Lanfranchi, dopiero po 32 tygodniu ciąży zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka piersi, kiedy dojrzałe są tkanki typu 4, które hamują rozrost komórek rakowych. Dokonanie aborcji przed 32 tygodniem jest bardzo ryzykowane. Pod koniec ciąży 85 proc. tkanek piersi jest odpornych na raka. 

Źródło: LifeSite, AS

Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.