USA: sąd federalny zakazał stosowania polityki ”Don`t ask, don`t tell” wobec homoseksualistów

2010-10-13 00:00:00
USA: sąd federalny zakazał stosowania polityki ”Don`t ask, don`t tell” wobec homoseksualistów

We wtorek, 12 października sąd federalny wydał nakaz natychmiastowego wstrzymania realizacji w armii tzw. polityki „Don’t ask, don’t tell”, która zabrania służby jawnym homoseksualistom. Sędzina Virginia Philips orzekła wcześniej, że polityka, którą realizuje się w armii amerykańskiej od 1993 r., narusza prawa homoseksualnego personelu wojskowego. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, gdyż resort obrony może się od niej odwołać.

Orzeczenie pojawiło się w odpowiedzi na skargę złożoną w 2004 r. przez frakcję Log Cabin Republicans, grupę republikanów walczących o prawa dla pederastów.

W ub. miesiącu Senat głosami 57 senatorów „za” przy 43 „przeciw” odrzucił ustawę okołobudżetową o przyszłorocznych wydatkach na resort zbrojny, która dodatkowo zawierała szereg nowelizacji, przyznających liczne uprawnienia homoseksualistom, a także zezwalała na wykonywanie aborcji w amerykańskich bazach wojskowych itp.

Chociaż nakaz sędziny nie jest obligatoryjny, poważnie zaniepokoił konserwatystów. Tom Sears, dyrektor wykonawczy Centrum Gotowości Bojowej stwierdził, że Philips wykazała się zbyt dużym aktywizmem sędziowskim: – To orzeczenie jest szczególnie rażące, ponieważ nie uwzględnia szacunku, który sądy tradycyjnie przyznają armii i kongresowi. 

Swojego oburzenie nie kryją żołnierze, dla których orzeczenie i wydany nakaz wstrzymania realizacji polityki, uniemożliwiającej służbę wojskową jawnym pederastom i lesbijkom, są równoznaczne z rzuceniem granatu na tyły armii. 

Arogancja sędziny jest przerażająca – stwierdził Robert Knight, ekspert, zajmujący się problematyką wpływu homoseksualistów na politykę. - Ona uznała, że jest mądrzejsza od Boga, 1163 emerytowanych generałów i admirałów, którzy kreują politykę wojskową, setki kongresmenów i senatorów, którzy głosowali za ustawą przyjętą w 1993 r. oraz całych pokoleń dowódców wojskowych, jest przekonanych, iż moralność ma istotny wpływ na dyscyplinę w wojsku, a homoseksualne zachowanie obniża gotowość bojową armii.

Zdaniem senatora Searsa, sędzina zignorowała regulację przyjętą w 1993 r., która wprost zakazuje służby wojskowej homoseksualistom. Stwierdził on, że sędzina nie uznała regulacji „Don’t ask, don’t tell” za prawo – wbrew opinii innych sędziów - a jedynie za pewne wytyczne, które można stosunkowo łatwo uchylić. 

Źródło: WorldNetDaily.com, AS
Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.