USA: sędzia zgodził się na zaskarżenie ustawy o reformie sużby zdrowia

2010-10-18 00:00:00

Sędzia federalny na Florydzie postanowił, że pozew złożony przez przedstawicieli władz 20. stanów w sprawie stwierdzenia niekonstytucyjności ustawy o reformie zdrowotnej, wprowadzającej obowiązek ubezpieczeniowy, może być rozpatrywany przez sąd. Sędzia Roger Vinson odrzucił wniosek departamentu sprawiedliwości o oddalenie pozwu, stwierdzając, że kongres przekroczył uprawnienia, jakie przyznaje mu konstytucja.

Pozew w sprawie odrzucenia reformy zdrowotnej złożył prokurator generalny Florydy Bill McCollum wraz z prokuratorami 19 innych stanów: Alabamy, Arizony, Alaski, Kolorado, Georgii, Idaho, Indiany, Louisiany. Michigan, Missisippi, Nebraski, Nevady, Północnej Dakoty, Pensylwanii, Południowej Karoliny, Teksasu, Utah i Waszyngtonu. Do pozwu dołączyła się także Krajowa Federacja Niezależnych Biznesmenów i dwie indywidualne osoby.

Podstawą do złożenia wniosku o unieważnienie ustawy „ObamaCare” jest wprowadzenie obowiązkowego indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego oraz wzrost wydatków państwowych na rozbudowę systemu opieki zdrowotnej Medicaid.

Sędzia Vinson zauważył, że ludziom nie pozostawiono prawa wyboru. Wszyscy muszą uczestniczyć w systemie opieki zdrowotnej, inaczej będą karani. Podkreślił jednak, że on sam nie przesądza o meritum sprawy. Chociaż twierdzi, że przyjęcie tego typu ustawy jest „bezprecedensowe”, to jednak wcale nie przesądza o tym, że jest ona niezgodna z konstytucją. 

Proces o stwierdzenie niekonstytucyjności ustawy o reformie zdrowotnej ma się rozpocząć 16 grudnia i swój finał najprawdopodobniej będzie miał w Sądzie Najwyższym.

Przyjęta przez zdominowany przez demokratów kongres ustawa, wprowadzająca obowiązkowy system ubezpieczeń zdrowotnych, budzi ogromne kontrowersje w USA. Z tego powodu odbyło się już klika protestów z udziałem kilku milionów Amerykanów. Przeciwnicy reformy obawiają się marnotrawstwa pieniędzy publicznych, pochłanianych przez ogromną rzeszę nowych urzędników, a także finansowania z ich pieniędzy np. zabiegów aborcji.   

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.