USA: sędzina uznała za sprzeczny z konstytucją zakaz ujawniania ”orientacji homoseksualnej” w armii

2010-09-13 00:00:00
USA: sędzina uznała za sprzeczny z konstytucją zakaz ujawniania ”orientacji homoseksualnej” w armii

Pod koniec ubiegłego tygodnia kalifornijska sędzina federalna orzekła, że reguła „Don’t ask, Don’t tell”, zakazująca homoseksualistom służącym w armii ujawniania swoich upodobań seksualnych jest niezgodna z konstytucją.

Sędzina podjęła taką decyzję, zanim jeszcze Pentagon opublikował wyniki badań na temat możliwych negatywnych konsekwencji zezwolenia pederastom i lesbijkom na odbywanie służby wojskowej. Wyniki badań Pentagonu mają być zaprezentowane w Kongresie.

Sędzina Virginia A. Phillips stwierdziła, że Sekretarz Obrony Robert Gates nie był w stanie wykazać, iż „reguła Don’t ask, Don’t tell jest konieczna do zachowania gotowości bojowej i spójności armii”.

Pozew do sądu wnieśli homoseksualni republikanie skupieni w Log Cabin Republicans.

Wyrok spotkał się z natychmiastowym potępieniem wielu środowisk konserwatywnych, które nie mogą zrozumieć, jak to jest możliwe, by sędzina w Kalifornii więcej wiedziała niż szefowie wszystkich służb amerykańskich, na temat wpływu zniesienia tej reguły na gotowość bojową i spójność armii.

Tony Perkins, niegdyś służący w marynarce wojennej USA, obecnie prezes Family Research Council, zauważył, że decyzja o zniesieniu lub zachowaniu polityki „Don’t ask, Don’t tell” powinna być podjęta przez kongres po zapoznaniu się ze stanowiskiem mężczyzn i kobiet służących w armii amerykańskiej oraz jej dowódców.

W uzasadnieniu wyroku Phillips napisała, że zakaz ujawniania swojej „orientacji” seksualnej przez pederastów i lesbijki, jest niezgodny z pierwszą poprawką do konstytucji, która zezwala na wolność wypowiedzi. „Heteroseksualiści służący w armii mogą swobodnie mówić o swojej orientacji seksualnej, podczas gdy geje i lesbijki czynić tego nie mogą. Stąd ustawa taka musi być uchylona, zwłaszcza, że ograniczenie prawa do ujawniania swojej orientacji przez homoseksualistów służących w armii, nie jest uzasadnione niezbędnymi interesami państwa” – stwierdziła w uzasadnieniu wyroku sędzina.

W maju Izba Reprezentantów zdecydowała, że reguła „Don’t ask, Don’t tell” ma być zniesiona. Reguła przestanie obowiązywać, jeśli szef departamentu obrony, Robert Gates oraz szef połączonych służb armii amerykańskiej, admirał Muke Mullen potwierdzą - po zapoznaniu się z wynikami badań na ten temat - że uchylenie tego zakazu jest zasadne.

Dotychczas wielu dowódców wyrażało swoje negatywne zdanie na temat zniesienia obowiązującej reguły, która ma wykluczać ze służby wojskowej jawnych pederastów i lesbijki. Oficerowie alarmują, że uchylenie tej polityki będzie miało poważne konsekwencje dla spójności armii, w której ciężko będzie zachować dyscyplinę. Już teraz wielu zawodowych żołnierzy zapowiada, że zrezygnuje ze służby, jeśli zakaz zostanie zniesiony.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.