W Bytomiu w obronie krzyża

2012-01-09 00:00:00
W Bytomiu w obronie krzyża


Nie jak zaplanowano w pomieszczeniach miejskiej galerii sztuki współczesnej, lecz w sali parafialnej kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bytomiu, odbyło się w dniu 12 stycznia 2012 roku kolejne spotkanie Klubu Polonia Christiana w Bytomiu. Wykład pt.: „W obronie Krzyża”, wygłosił Sławomir Skiba - redaktor naczelny dwumiesięcznika „Polonia Christiana”.



Spotkanie rozpoczął Artur Paczyna prezes Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej z siedzibą w Bytomiu, który po powitaniu prelegenta oraz przybyłych na spotkanie, przybliżył zebranym szczegóły, dotyczące zakończonych niepowodzeniem starań o wynajęcie pomieszczeń w galerii Kronika w Bytomiu. Prezes Stowarzyszenia wskazał na nierówne traktowanie przez kierownictwo galerii różnych organizacji społecznych, spowodowane względami ideologicznymi oraz jego lewackimi sympatiami politycznymi.



Podkreślił także, że walka o możliwość swobodnego korzystania przez katolickie i konserwatywne środowiska z pomieszczeń miejskich instytucji będzie kontynuowana.

Przybyły z Krakowa prelegent, w interesującym wykładzie, przybliżył zgromadzonym nauczanie Kościoła na temat Państwa Bożego i odwiecznego antagonizmu między nim a augustiańskim civitas terrena, roli Najświętszej Maryi Panny w Czasach Ostatecznych na podstawie maryjnych orędzi oraz myśl założyciela Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności - Plinio Correa de Oliveira na temat przyczyn Rewolucji, której kolejną fazę doświadczamy, jak również środków zaradczych, które możemy wykorzystywać w codziennej walce o Wieczność.

Poruszone w wykładzie, ważne także dla Polski i polskich katolików, zagadnienia stały się inspiracją do ożywionej dyskusji uczestników spotkania z wykładowcą.

Podsumowaniem spotkania były słowa obecnego na nim x. Jarosława Steczkowskiego, który powiedział: Jesteśmy katolikami, więc byliśmy, jesteśmy i będziemy prześladowani.

Spotkanie zakończono modlitwą i błogosławieństwem udzielonym przez Księdza Jarosława.

Organizowane wspólnie przez Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Księdza Piotra Skargi i Śląskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej z siedzibą w Bytomiu spotkania 
w ramach Klubu Polonia Christiana będą kontynuowane.



Ap

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.