W obronie Św. Jana Pawła II. 2 kwietnia „Biały Marsz” w Krakowie przejdzie trasą jak w maju 1981 roku

2023-03-29 00:00:00
W obronie Św. Jana Pawła II. 2 kwietnia „Biały Marsz” w Krakowie przejdzie trasą jak w maju 1981 roku

Ataki na Św. Jana Pawła II to kolejna odsłona walki z chrześcijańską wizją świata i kolejny etap odwracania systemu wartości, budujących porządek moralny. Posługiwanie się materiałami wytworzonymi przez komunistyczne służby bezpieczeństwa oraz szkalowanie pamięci Wielkiego Polaka to także konsekwencja burzenia tego, z czego jesteśmy dumni jako Polacy i katolicy. Wyrazem sprzeciwu wobec tej agresji jest organizowany w Krakowie „Biały Marsz”, który przejdzie tymi samymi ulicami, jakimi szedł „Biały Marsz” zorganizowany w Krakowie w maju 1981 r., po zamachu na Papieża – Polaka w Rzymie.

 

Dobro wrogiem zła

 

- 13 maja 1981 r. na Placu św. Piotra w Rzymie podczas audiencji generalnej Jan Paweł II został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Agcę. Papież został zraniony podczas udzielania błogosławieństwa pielgrzymom zgromadzonym przed Bazyliką św. Piotra. Wydarzenia na Placu św. Piotra wstrząsnęły całym światem. Tłumy wiernych gromadziły się w kościołach, aby modlić się o zdrowie papieża. W Polsce organizowano tzw. białe marsze w proteście przeciwko przemocy – tak na stronie Instytutu Pamięci Narodowej wspominana jest akcja sprzeciwu wobec próby fizycznego unicestwienia Ojca Świętego Jana Pawła II prawie 42 lata temu.


Dzisiaj w bezpardonowy sposób wrogowie Kościoła, często potomkowie dawnych funkcjonariuszy aparatu komunistycznego, prowadzą walkę z dobrym imieniem Św. Jana Pawła II, słusznie określanego jako duchowego przywódcy niosącego światło w czasach komunistycznego zniewolenia. Zniszczenie jego dorobku duchowego jest dla nich warunkiem niezbędnym do otwarcia drogi dla budowania Polski laickiej, wyzbytej z wartości i wiary.

 

„Biały Marsz” zwiastuje nasze zwycięstwo

 

Dlatego tak ważny jest każdy rodzaj sprzeciwu wobec nachalnych ataków, manipulacji i zmasowanej propagandy antychrześcijańskiej, która jest częścią planu budowania nihilistycznego społeczeństwa. Taką formą protestu będzie też „Biały Marsz”, jaki organizowany jest w Krakowie w niedzielę 2 kwietnia. Będzie to Marsz zwiastujący zwycięstwo dobra nad złem, wolności nad totalitaryzmem, cywilizacji życia nad cywilizacją śmierci.

 

Jak czytamy na stronie internetowej organizatorów Marszu: „Nie godząc się na szkalowanie ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II pragniemy zło dobrem zwyciężać. Przejdziemy ulicami Krakowa jak 17 maja 1981 r. po zamachu na placu św. Piotra. Dziś, gdy po raz drugi dokonuje się zamach na św. Jana Pawła II, na jego dobre imię i świętość, jak w czasach komunizmu opluwa się nasze najświętsze wartości, chcemy wyrazić swój kategoryczny sprzeciw. Biały strój lub element stroju, niech będzie naszym znakiem sprzeciwu wobec zła i kłamstwa.”

 

Krakowski „Biały Marsz” zacznie się od spotkania o godz. 13.30 na Błoniach Krakowskich (przy kamieniu Jana Pawła II, ul. 3 Maja na wysokości stadionu Wisły). Stamtąd rozpocznie się przemarsz ulicami Krakowa na Rynek Główny (tą samą trasą, którą szedł Biały Marsz zorganizowany w Krakowie w maju 1981 r.). Trasa Marszu to: ul. 3 Maja, Al. Mickiewicz, Karmelicka, Szewska, Rynek Główny. Podczas przemarszu z głośników będą puszczane fragmenty homilii Jana Pawła II, przede wszystkim te kierowane do Polaków, będzie także odmawiany różaniec. Na godz. 15.00  zaplanowana jest uroczysta Msza święta w Bazylice Mariackiej.

 

Na stronie bialymarszpapieski.pl można odnaleźć więcej informacji na temat zaplanowanego na niedzielę 2 kwietnia marszu. Tam też zamieszczono skład Komitetu Honorowego „Białego Marszu”, do którego weszli m.in. dr Wanda Półtawska, prof. Andrzej Nowak, Dariusz Walusiak, kurator Barbara Nowak, red. Witold Gadowski, jak również Arkadiusz Stelmach i Sławomir Skiba, reprezentujący Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenie „Polonia Christiana”.

 

PiotrSkarga.pl

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.