W tym roku nie będzie państwowych uroczystości w Katyniu
2012-03-12 00:00:00
Jak poinformował "Nasz Dziennik", w tym roku nie odbędą się żadne państwowe uroczystości w Katyniu. Instytucje odpowiedzialne za ich organizację, pytane o tę sprawę, milczą albo odsyłają do innych urzędów. W tej sprawie milczy kancelaria premiera.
Ceremonii państwowych w Katyniu nie organizuje Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Nic nie wiedzą o obchodach albo odsyłają gdzie indziej inne urzędy administracji państwowej. - My nie organizujemy uroczystości w kwietniu - mówi Maciej Dancewicz, naczelnik Wydziału Zagranicznego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. - Skupiamy cały wysiłek organizacyjny na pracach przy otwarciu cmentarza w Bykowni, który ma być otwarty, jak przewiduje optymistyczny wariant, we wrześniu - dodaje.
Izabella Sariusz-Skąpska, prezes Federacji Rodzin Katyńskich poinformowała dziennikarzy "Naszego Dziennika", że w tym roku nie ma przewidzianej pielgrzymki w kwietniu do Katynia dla rodzin katyńskich.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia ma być czczony przez rodziny katyńskie podczas wielu różnych uroczystości organizowanych w całej Polsce oraz dorocznej pielgrzymki, ale - jak wszystko na to wskazuje - bez głównych obchodów w Katyniu.
"Nasz Dziennik" dociekał jak będą wyglądać obchody drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Także i w tym przypadku nie ma informacji o organizacji państwowych uroczystości upamiętniających tragedię.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.